sakarya akyazı arsa fiyatları

Akyazı arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Akyazı arsa fiyatlarını ve Akyazı tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

SAKARYA AKYAZI HAKKINDA

Akyazı ilçesi Sakarya İli’nin Güneydoğusunda bulunmaktadır, ilin nüfus bakımından 2. büyük ilçesidir.

2000 tarihinde yapılan nüfus sayımına göre Akyazı’nın nüfusu 72.524 tür. Bu nüfusun 23.192 si ilçe merkezinde, 49.541`i ise kasaba ve köylerde ikamet etmektedir.

Yapılan araştırmalara göre 1535’te Akyazı ve Adapazarı nahiyeleri Sapanca kazasına bağlı idi. Fakat 1546 da Adapazarı, Akyazı nahiyesine bağlıydı. Akyazı nahiyesi de Sapanca kazasına bağlı idi. Sakarya yöresi, Osmanlı Devleti’nin Klasik Dönem ve 1831 Osman nüfus sayımında Cezayir-i Bahr-i Sefid Eyaletine bağlı Kocaeli Livası içinde yer almaktaydı. 1846 devlet salnamesinde Kocaeli Livasının bu dönemde Kastamonu eyaletine bağlı okluğunu kaydetmektedir. 1867 Vilayet nizamnamesinde Kocaeli Sancağı’nın Hüdavendigar (Bursa) vilayetine bağlanmıştır (1878).

1899 Devlet salnamesine göre ise, Kocaeli bağımsız sancağına bağlı Adapazarı’nın nahiyeleri şunlardır: Sapanca, Akyazı, Hendek, Adapazarı. 1892 ile 1899’daki idari bölüm yerini 1916 ve 1920 yıllarında da korudu.

Akyazı, 1944 yılında çıkarılan bir kanunla Kocaeli vilayetine bağlı bir kaza oldu. 1954’te Sakarya’nın vilayet olması sebebiyle de Sakarya’ya bağlandı.ayrıca turizmi de gelişmiştir. Kuzuluk kaplıca evleri ile önemli gelir sağlanmaktadır.Ayrıca en önemli gelir kaynakları ise fındık, mısır, pancar, tavukçuluk, orman ürünleri; ile ilgili en önemli gelir kaynağı olmuştur.ayrıca 10 mahalleden oluşmaktadır, buraya bağlı 4 belde 55 köy bulunmaktadır, Akyazı ulaşım yönünden en şanslı ilçelerden biridir.

Nüfus yoğunluğu ova köylerinde daha fazladır, İstanbul ve çevresindeki sanayii tesislerinin Akyazı’ya kayması ile ilçe nüfusunda gözle görülür bir artış gözlenmektedir.1997 nüfus sayımındaki büyük oranlı nüfus artışının ana nedeni sanayileşmedir, ilçe nüfusunun artışında Kuzuluk ta bulunan ihlas kaplıca tesislerinin de etkisi olmuştur.

 

AKYAZI EKONOMİSİ

 Akyazı’da yaşamakta olan insanların geçimi tarıma dayalıdır. Yıllık ortalama yağış miktarı 800 mm. olan ilçede mısır başta olmak üzere üretilen ürünler arasında buğday, pancar, patates ve çeşitli sebzeler gelmektedir. Ayrıca fındık deposu olan Akyazı’da yılda ortalama olarak üretilen 11.000 ton fındık ürünü de bölge insanlarının en önemli gelir kaynaklarından biridir.

Son zamanlarda seracılığa verilen önem meyvesini vermeye başlamış ve bölge insanlarının geçim kaynakları arasında yer almaya başlamıştır.

Orman köylerinde yaşayan vatandaşlarımızın gelir kaynaklarından biri de arıcılık ve ipekböcekçiliği ile birlikte yaban çileği üretimidir. Ayrıca meyvecilik ve sebzecilik de yeteri kadar yapılmaktadır. Orman ürünlerinden parke imalatı, ceviz tomruğu ve kavak tomruğu satışlarından da önemli gelirler elde edilmektedir.

İlçede, tarımla birlikte paralel olarak gelişmekte olan sanayi yöre insanlarının kazanç elde ettikleri dallardan biridir. Vatandaşların kendi gayretleri ile küçük çaptaki atölyelerde sanayi ürünleri üretilmekte ve pazarlaması yapılmaktadır. Bunun yanı sıra son yıllarda Kuzuluk ve Küçücek belediye sınırları içerisinde peş peşe kurulan ve çeşitli ürün üreten fabrikalar bir taraftan Akyazı’nın ekonomisine olumlu katkı sağlarken diğer taraftan da işsizliği büyük ölçüde ortadan kaldırmıştır.

 

AKYAZI ARSA FİYATLARI

Akyazı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  50 TL – 4.200 TL arasında değişmektedir.

 

AKYAZI TARLA FİYATLARI

Akyazı tarla fiyatları (m²) 30 TL – 660 TL arasında değişmektedir.

 

ALAAĞAÇ ARSA FİYATLARI

Alaağaç arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL – 450 TL arasında değişmektedir. Alaağaç tarla fiyatları (m²) 100 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 

CUMHURİYET ARSA FİYATLARI

Cumhuriyet arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  750 TL – 2.200 TL arasında değişmektedir.

 

GÜNDOĞDU ARSA FİYATLARI

Gündoğdu arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  230 TL –  320 TL arasında değişmektedir. Gündoğdu tarla fiyatları (m²) 25 TL – 130 TL arasında değişmektedir.

 

BATAKKÖY ARSA FİYATLARI

Batakköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 1.350 TL arasında değişmektedir. Batakköy tarla fiyatları (m²) 200 TL – 350 TL arasında değişmektedir.

 

BEDİKKAZANCI ARSA FİYATLARI

Bedikkazancı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  200 TL – 900 TL arasında değişmektedir. Bedikkazancı tarla fiyatları (m²) 90 TL – 150 TL arasında değişmektedir.

 

BIÇKIDERE ARSA FİYATLARI

Bıçkıdere arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL –  590 TL arasında değişmektedir. Bıçkıdere tarla fiyatları (m²) 170 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

CUMHURİYET ARSA FİYATLARI

Cumhuriyet arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  750 TL – 2.200 TL arasında değişmektedir.

 

GEBEŞ ARSA FİYATLARI

Gebeş arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  250 TL – 410 TL arasında değişmektedir. Gebeş tarla fiyatları (m²) 70 TL – 120 TL arasında değişmektedir.

 

İNÖNÜ ARSA FİYATLARI

İnönü arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  450 TL – 1.200 TL arasında değişmektedir.

 

KIZILCIKORMAN ARSA FİYATLARI

Kızılcıkorman arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.200 TL – 1.600 TL arasında değişmektedir.

 

KUZULUK ARSA FİYATLARI

Kuzuluk arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  350 TL – 2.000 TL arasında değişmektedir. Kuzuluk tarla fiyatları (m²) 70 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 

MERKEZYENİKÖY ARSA FİYATLARI

Merkezyeniköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  150 TL – 200 TL arasında değişmektedir. Merkezyeniköy tarla fiyatları (m²) 60 TL – 110 TL arasında değişmektedir.

 

ÖMERCİK ARSA FİYATLARI

Ömercik arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL –  4.200 TL arasında değişmektedir.

 

ŞEREFİYE ARSA FİYATLARI

Şerefiye arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  50 TL –  1.550 TL arasında değişmektedir.

 

SEYFELER ARSA FİYATLARI

Seyfeler arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  450 TL – 1.300 TL arasında değişmektedir. Seyfeler tarla fiyatları (m²) 60 TL – 80 TL arasında değişmektedir.

 

TAŞBURUN ARSA FİYATLARI

Taşburun arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  250 TL – 600 TL arasında değişmektedir. Taşburun tarla fiyatları (m²) 50 TL – 150 TL arasında değişmektedir.

 

UZUNÇINAR TARLA FİYATLARI

Uzunçınar tarla fiyatları (m²) 70 TL – 660 TL arasında değişmektedir.

 

VAKIF ARSA FİYATLARI

Vakıf arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  230 TL – 580 TL arasında değişmektedir. Vakıf tarla fiyatları (m²) 110 TL – 160 TL arasında değişmektedir.

 

YENİ ARSA FİYATLARI

Yeni arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  700 TL – 1.600 TL arasında değişmektedir.

 

YANGALIK TARLA FİYATLARI

Yangalık tarla fiyatları (m²) 30 TL – 210 TL arasında değişmektedir.

 


 

Akyazı’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Akyazı’dan arsa almak ya da Akyazı’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Akyazı arsa fiyatlarını ve Akyazı tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!