sakarya arifiye arsa fiyatları

Arifiye arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Arifiye arsa fiyatlarını ve Arifiye tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

SAKARYA ARİFİYE HAKKINDA

 Arifiye, Marmara Bölgesi’nde Sakarya iline bağlı bir ilçedir. 22 Mart 2008 tarihinde ilçe olmuştur. Nüfusu 45.375’tir.

Arifiye Sapanca Gölünün doğusunda, Adapazarı’nın göneyinde yer almaktadır. Arifiye’nin doğusunda Hanlı Beldesi ve Nehirkent Beldesi, batısında Sapanca Gölü ve Sapanca ilçesinin sınırı, kuzeyinde D-100 Karayolu ve Adapazarı, güneyinde Sapanca’ya bağlı Akçay Köyü bulunmaktadır. Arifiye Belediyesi, 06.03.2000 tarihinde kurulan Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne ilk kademe belediyesi olarak bağlanmıştır. 2005 yılında Ahmediye, İlimbey, Karaçam, Şerefiye ve Nuriosmaniye köyleri orman köyü olarak Arifiye Belediyesine bağlanmıştır.

Arifiye, Adapazarı şehir merkezine yaklaşık 8 km uzaklıkta olup, asfalt bir yolla Dörtyol mevkiine ve buradan da Adapazarı’na bağlanmaktadır. Ayrıca D-100 Devlet Karayolu, TEM Anadolu Otoyolu ve Bilecik-Eskişehir yolu kullanılarak da diğer şehirlere ulaşılmaktadır. Arifiye ilçesinin kuzeyinde Adapazarı ilçesi, kuzeybatısında Serdivan ilçesi, batısında Sapanca ilçesi, güneyinde Geyve ilçesi, doğusunda Erenler ilçesi yer almaktadır.  

6 Mart 2008 tarihinde kabul edilen 5747 sayılı “Büyükşehir Belediyesi Sınırları İçerisinde İlçe Kurulması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun”un, 26824 sayılı ve 22 Mart 2008 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmesi ile birlikte Arifiye “İlçe” olmuştur.

 

SAKARYA ARİFİYE EKONOMİSİ

Arifiye İlçesinin kurulmasını müteakip Sakarya sanayisinin en önemli kısmı İlçemiz sınırları içinde kalmıştır. Arifiye denilince akla ilk gelen husus sanayidir. Arifiye İlçesinin girişinden çıkışına uzanan çizgi üzerinde gözün alabildiği her noktada sanayi tesisi mevcuttur. Özellikle otoyol inşasından sonra bu yol çevresinde dev sanayi kuruluşları ve sanayi bölgeleri inşa edilmiş ve inşa edilmeye devam edilmektedir.

Arifiye’nin İstanbul yolu üzerinde olması İlçeyi bir sanayi kenti haline getirmiştir ve ülke genelindeki birçok büyük işletme, Arifiye’de faaliyet göstermektedir. Özellikle boya, plastik, elektrik, metal, dokuma, oto yedek parça, makine ve kimya sanayisinin önde gelen fabrikaları Arifiye’nin değişik yerlerine konuşlanarak üretimlerine devam etmektedirler.

Otomotiv sektörünün en büyük firmalarından olan Toyota, Goodyear, Otokar, Saly ve Başoğlu Karavan, Başak Traktör, Tırsan Fabrikası ve dünyada türleri içinde en iyisi olan; savunma sanayinin göz bebeği Poyraz ve Fırtına Obüslerinin üretim merkezi 1.Anabakım Fabrika Müdürlüğü (Tank-Palet) İlçemizde faaliyet göstermektedir. Dörtyol sanayi sitesinin bir kısmı, Artvin ve Eskişehir Sanayi Bölgesinin tamamı İlçemiz sınırlarında kalmaktadır.

 İlçemiz farklı iklim kuşakları içinde özel bir yer tutmakta ve süs bitkisi üretimi için çok uygun olan “mikroklima” iklimi ile dünyada ender rastlanan coğrafyaya sahiptir. Süs bitkiciliği üreticiliğinde İlçemiz ülkemizde ilk 10 arasında yer almaktadır. İlçemizde 60 adet süs bitkisi üretimi yapan küçük ve orta ölçekli işletme mevcuttur.

Dış ve iç mekan süslemesinde kullanılmak üzere üretilip satışa sunulan süs bitkileri genel olarak; kent peyzajları (kent meydanları, parklar v.b), konutların çevre düzenlemeleri (bahçe, villa, site bahçelerinin tasarımları), konaklama ve yeme-içme tesislerinin, spor komplekslerinin tasarımları, karayolları ve diğer yol kenarlarının düzenlenmesinde, diğer turistik mekanların dış ve iç düzenlemelerinde kullanılmaktadır.

 

ARİFİYE ARSA FİYATLARI

Arifiye arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  250 TL – 4.200 TL arasında değişmektedir.

 

ARİFİYE TARLA FİYATLARI

Arifiye tarla fiyatları (m²) 140 TL – 2.500 TL arasında değişmektedir.

 

ADİLİYE ARSA FİYATLARI

Adiliye arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  250 TL –  1.000 TL arasında değişmektedir.

 

AHMEDİYE TARLA FİYATLARI

Ahmediye tarla fiyatları (m²) 200 TL – 700 TL arasında değişmektedir.

 

AŞAĞIKİRAZCI ARSA FİYATLARI

Aşağıkirazcı tarla fiyatları ( m²)  900 TL – 3.000 TL arasında değişmektedir.

 

CUMHURİYET ARSA FİYATLARI

Cumhuriyet arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  400 TL – 2.200 TL arasında değişmektedir.

 

FATİH ARSA FİYATLARI

Fatih arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  350 TL –  3.300 TL arasında değişmektedir.

 

HANLIKÖY ARSA FİYATLARI

Hanlıköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.500 TL – 4.200 TL arasında değişmektedir.

 

MERKEZ ARSA FİYATLARI

Merkez arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  280 TL – 470 TL arasında değişmektedir.

 

KEMALİYE ARSA FİYATLARI

Kemaliye arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  140 TL – 350 TL arasında değişmektedir. Kemaliye tarla fiyatları (m²) 50 TL – 170 TL arasında değişmektedir.

 

MUALLAKÖY TARLA FİYATLARI

Muallaköy tarla fiyatları (m²) 140 TL – 750 TL arasında değişmektedir.

 

NEVİYE ARSA FİYATLARI

Neviye arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  280 TL –  2.500 TL arasında değişmektedir.

 

YENİ ARSA FİYATLARI

Yeni arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL –  1.250 TL arasında değişmektedir.

 

YUKARIKIRAZÇALI ARSA FİYATLARI

Yukarıkirazcalı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  400 TL – 950 TL arasında değişmektedir. Yukarıkirazcalı tarla fiyatları (m²) 300 TL – 380 TL arasında değişmektedir.

 


 

Arifiye’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Arifiye’den arsa almak ya da Arifiye’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!