sakarya ferizli arsa fiyatları

Ferizli arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Ferizli arsa fiyatlarını ve Ferizli tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

SAKARYA FERİZLİ HAKKINDA

Ferizli, Sakarya il merkezini 10 metropol ilçesinden biridir. Adını, yörede eski çağlardan itibaren çıkarıldığı bilinen demir madeninin Latince ismi olan Ferissium’dan alır. Osmanlı zamanında Firuzlu olarak kullanılan isim zamanla günümüzdeki şeklini almıştır.

Ferizli ilçesi Adapazarı Ovası’nın (Ak Ova) kuzeyinde, Kocaeli platosunun doğusunda ve Batı karadeniz dağ uzantılarının batısında bulunur. Arazi yapısı genel olarak kuzeye doğru düşük rakımlı tepelerden ve ovalardan oluşmaktadır. İlçe merkezi Sakarya Nehri ile Göksu’nun (Çark Suyu) çatağında bulunur. İlçe merkezi Adapazarı’na 22 km mesafededir. 650 nolu Karadeniz-Akdeniz yolu devlet yolu üzerindedir.

İlçe sınırları içindeki en büyük göl, Gölkent kasabasın kıyısında bulunduğu, bir kısmı Karasu sınırlarında kalan Akgöl’dür.

Ferizli Karadeniz iklimi etki alanındadır. Doğal birki örtüsünü kışın yaprağını döken nemcil türler oluşturur. Kayın, gürgen, meşe, çevre ormanlarda yoğun olarak bulunur. Yer yer saf meşe koruluklarına rastlanır. Kireçtaşları üzerinde maki (Psödomaki) türleri görülür.

İlçede yedi İlkokul, sekiz ortaokul, dört lise ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne ait Meslek yüksekokulu bulunmaktadır.

1989 yılında Todor Jivkov’un Bulgaristan Türklerine baskıları sonucu Türkiye’ye göç etmek zorunda kaldılar. Gelen yaklaşık 320.000 Türkten bir kısmı Ferizli’de devlet eliyle yapılan konutlara yerleştirildi. 1999 Marmara depremi sonrası yeni konutların zemini sağlam alanlara yapılması kararı alındı. Seçilen yerlerden biri de Ferizli oldu ve Ferizli’de yapılan deprem konutlarıyla önemli miktarda nüfus artışı oldu.

Ayrıca Sakarya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ilçe sınırlarında yer alır.

 

SAKARYA FERİZLİ EKONOMİSİ

İlçenin gelir kaynağı genel olarak tarıma dayanır. Fındık, Mısır, Şeker Pancarı, Buğday ve sebze, meyve başlıca tarım ürünleridir. Kavak yetiştiriciliği de yapılır. Hayvancılık açısından da önemli bir yere sahiptir. Genelde büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılmaktadır.

Daha çok Çimento hammaddesi olarak kullanılan demir madeni; Türkiye’nin önemli 2. yatağıdır. Ferizli ilçesinin doğal kaynakları arasında siyah mermer de vardır. Fakat küçük işletmeler hâlindedir. Ayrıca Sakarya Nehri’nden kum da çıkarılır.

Öteden beri yol üstünde önemli bir ticaret merkezi olan Ferizli; son yıllarda hayvan pazarının kapanması ve köy otobüslerinin şehre sokulmaması nedeniyle yol üstünde olma özelliğini fiilen yitirmiş ve ticarette bir gerileme olmuştur.

 

FERİZLİ ARSA FİYATLARI

Ferizli arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  120 TL – 1.300 TL arasında değişmektedir.

 

FERİZLİ TARLA FİYATLARI

Ferizli tarla fiyatları (m²) 40 TL – 350 TL arasında değişmektedir.

 

ABDULREZZAK TARLA FİYATLARI

Abdulrezzak tarla fiyatları (m²) 65 TL – 130 TL arasında değişmektedir.

 

AĞACIK ARSA FİYATLARI

Ağacık arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  120 TL – 300 TL arasında değişmektedir. Ağacık tarla fiyatları (m²) 40 TL – 110 TL arasında değişmektedir.

 

CEYLANDERE TARLA FİYATLARI

Ceylandere tarla fiyatları (m²) 80 TL – 450 TL arasında değişmektedir.

 

DOĞANCI TARLA FİYATLARI

Doğancı tarla fiyatları (m²) 120 TL – 350 TL arasında değişmektedir.

 

KUŞCA ARSA FİYATLARI

Kuşca arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  530 TL – 750 TL arasında değişmektedir. Kuşca tarla fiyatları (m²) 60 TL – 100 TL arasında değişmektedir.

 

SİNANOĞLU ARSA FİYATLARI

Sinanoğlu arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  200 TL – 1.300 TL arasında değişmektedir. Sinanoğlu tarla fiyatları (m²) 70 TL – 170 TL arasında değişmektedir.

 


 

Ferizli’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ferizli’den arsa almak ya da Ferizli’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Ferizli arsa fiyatlarını ve Ferizli tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!