sakarya karapürçek arsa fiyatları

Karapürçek arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Karapürçek arsa fiyatlarını ve Karapürçek tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

SAKARYA KARAPÜRÇEK HAKKINDA

Karapürçek, Sakarya ilinin bir ilçesidir. Sakarya merkezi oluşturan 10 büyükşehir ilçesinden biridir.

Karapürçek, Sakarya’nin en eski nahiyesidir. Kuruluş tarihi belli olmamakla birlikte Bizanslılar zamanında büyük yerleşme yerlerinden birisi olduğu kabul edilmektedir. İlçenin İlkçağ tarihi ile ilgili yeterli ve kesin bilgi bulunmamaktadır. Bununla birlikte Sakarya ili ile aynı tarihe sahip olduğu anılmaktadır. Buna göre; MÖ 3. yüzyılda başlayan Bithynia Krallığının egemenliği MÖ 1. yüzyıldaki Roma yönetimine kadar sürmüştür.

Bizanslıların Optimation Theması’nın sınırları içerisindeki Sakarya bölgesi zaman zaman Arap istilalarına uğramıştır. 11. yüzyılın sonlarında Selçuklulardan Artuk Bey’in buradaki Bizanslıları yenmesi ile yöre Selçukluların eline geçmişse de 1072’de yeniden Bizanslılar yöreye hakim olmuşlardır. Bunun ardından 1097’de Haçlıların, Danişmendlilerin, Anadolu Selçuklularının ve İznik’te merkezi kurulan Nicaia İmparatorluğunun yönetimine girmiştir. Konuralp ve Akçakoca tarafından 1324’te Osmanlı topraklarına katılmıştır.

Rivayetlere göre Bizanslılar zamanında Karabıçaklı adında üç kardeşin doğuda Küçücek, kuzeyde Küçükkarapürçek ve güneyde Büyükkarapürçek köylerini paylaşarak yerleştikleri. O zaman ilçemizin adının Büyük Karapürçek olarak geçtiği ilçemizin adının, zaman içerisinde “Pürçek” manasında Büyükkarapürçek olarak yaygınlaşarak günümüzde Karapürçek ismini almıştır.

Bölgede 1967 yılında meydana gelen depremde Osmanlılardan kalan tarihi yapılar yıkılmış ve tahrip olmuştur. 1967-1968 yıllarında İmar ve İskan Bakanlığı tarafından planlı ve projeli olarak yeni yapılar yapılmıştır.

Marmara Bölgesi’nde, Sakarya İline bağlı bir ilçe olan Karapürçek, doğusunda Akyazı ilçesi, batısında Erenler, güneybatısında Geyve ilçe sınırları ile çevrilidir. Sakarya’nın güneydoğusunda yer alan ilçe toprakları engebeli bir arazi yapısına sahip olup güney kısmı ovadan oluşmaktadır. Deniz seviyesinden yüksekliği 84 m’dir.

İlçenin E-5 karayolu ve TEM Otoyoluna bağlantısı vardır. Sakarya Merkeze 23, Akyazı 10, TEM Oto yolu girişine 11 km’dir.

 

KARAPÜRÇEK EKONOMİSİ

İlçe ekonomisi genellikle tarıma dayalı olup hayvancılık da yapılmaktadır. İlçe topraklarının güneyi ovalık olup, her türlü tarıma elverişlidir. Yetiştirilen tarımsal ürünlerin başında fındık gelmektedir. Bunun yanı sıra arpa, buğday, fasulye, mısır, patates, çeşitli sebze ve meyve yetiştirilir. Hayvancılıkta büyükbaş hayvan besiciliğinin yanında arıcılık ve ipekböcekçiliği de yapılmaktadır. Ayrıca kümes hayvancılığı da ilçe ekonomisinde önemli yer tutmaktadır.

 

KARAPÜRÇEK ARSA FİYATLARI

Karapürçek arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  130 TL – 2.750 TL arasında değişmektedir.

 

KARAPÜRÇEK TARLA FİYATLARI

Karapürçek tarla fiyatları (m²) 20 TL – 370 TL arasında değişmektedir.

 

AHMETLER ARSA FİYATLARI

Ahmetler arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  460 TL –  2.750 TL arasında değişmektedir. Ahmetler tarla fiyatları (m²) 200 TL – 370 TL arasında değişmektedir.

 

AHMEDİYE ARSA FİYATLARI

Ahmediye arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL –  770 TL arasında değişmektedir. Ahmediye tarla fiyatları (m²) 80 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 

CUMHURİYET ARSA FİYATLARI

Cumhuriyet arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  130 TL –  980 TL arasında değişmektedir. Cumhuriyet tarla fiyatları (m²) 20 TL – 120 TL arasında değişmektedir.

 

İNÖNÜ ARSA FİYATLARI

İnönü arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  350 TL –  1.300 TL arasında değişmektedir.  İnönü tarla fiyatları (m²) 50 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 

MECİDİYE ARSA FİYATLARI

Mecidiye arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  200 TL –  250 TL arasında değişmektedir. Mecidiye tarla fiyatları (m²) 30 TL – 155 TL arasında değişmektedir.

 

MESUDİYE ARSA FİYATLARI

Mesudiye arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  450 TL –  680 TL arasında değişmektedir. Mesudiye tarla fiyatları (m²) 130 TL – 170 TL arasında değişmektedir.

 


 

Karapürçek’te bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Karapürçek’ten arsa almak ya da Karapürçek’ten arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Karapürçek arsa fiyatlarını ve Karapürçek  tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!