sakarya söğütlü arsa fiyatları

Söğütlü arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Söğütlü arsa fiyatlarını ve Söğütlü tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

SAKARYA SÖĞÜTLÜ HAKKINDA

Söğütlü, Sakarya ilinin bir ilçesidir.

Söğütlü’nün tarihi, m.ö. 2340 yıllarına, Akadlar’a kadar dayanmaktadır. Sırasıyla Hitit, Makedonya, Lidya, Roma ve Bizanslı’ların hâkimiyetinde kalmıştır.

İlçe merkezine Türk’lerin ilk yerleşimi Osman Bey’in komutanı olan Konur Alp’in göçebe Türk’lere buraları kışlak olarak vermesi ile başlamıştır.

Söğütlü İlçesi sakinlerinin ilk yerleşim yerinin Soğucak Köyü’nün ilçeye bakan kısmı olduğu bilinmektedir. Bu bölgede oturan halk, ilçe içerisinden geçen ve o zamanlarda etrafı söğüt ağaçlarıyla kaplı, berrak suyuyla balık avlanan derenin etrafına yerleşerek bugünkü Gündoğan Mahallesi oluşturulmuş ve bu yerleşim Camicedit ve Orta Mahalle olarak devam etmiştir. İlçemiz adını bir rivayete göre bu derenin etrafında yetişen “Söğüt” ağaçlarından esinlenerek Söğütlü, diğer bir rivayete göre ise Bilecik-Söğüt’ten gelenlerin geldikleri yere isnatla Söğütlü adını almıştır.

İlçe sakinlerinin bir kısmı, Yunanistan’dan gelen Arnavut Türkleri ve 93 Harbi (Osmanlı-Rus savaşı) sırasında Bulgaristan’ın Provadi ve Tırnova kentlerinden gelen muhacirlerden oluşmaktadır.

Kurtuluş Savaşı sırasında Yunan Ordusu’nun Sakarya’yı işgal etmesinden sonra, ilçemiz de işgale uğramış, elinde silahı bulunmayan halkın bir kısmı ilçeyi terk ederek Sinanoğlu tarafına ve Hendek İlçesi Kocatöngel Köyü tarafına kaçmıştır.

Eski karakol binasını Yunanlılar karargâh olarak kullanmışlardır. Bu işgal Ferizli istikametine doğru yayılma eğilimi göstermiş ise de vatansever Halit Molla ve İpsiz Recep’in kurduğu çetelerin direnişi ile karşılaşmış, neticede 20 Haziran 1921 tarihinde düşman kuvvetleri bu mıntıkayı terk etmek zorunda kalmıştır.

 

SÖĞÜTLÜ EKONOMİSİ

İlçenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. 1 Adet Banka mevcut olup fuar, sergi ve panayır düzenlenmemektedir. Her yıl temmuz ayında ise Tarım, Hayvancılık ve Süt Festivali düzenlenir.

 

SÖĞÜTLÜ ARSA FİYATLARI

Söğütlü arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  170 TL – 1.800 TL arasında değişmektedir.

 

SÖĞÜTLÜ TARLA FİYATLARI

Söğütlü tarla fiyatları (m²) 40 TL – 280 TL arasında değişmektedir.

 

AKARCA ARSA FİYATLARI

Akarca arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  200 TL –  1.100 TL arasında değişmektedir. Akarca tarla fiyatları (m²) 40 TL – 100 TL arasında değişmektedir.

 

BEŞDEĞİRMEN ARSA FİYATLARI

Beşdeğirmen arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  170 TL –  350 TL arasında değişmektedir. Beşdeğirmen tarla fiyatları (m²) 50 TL – 100 TL arasında değişmektedir.

 

FINDIKLI ARSA FİYATLARI

Fındıklı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  500 TL –  800 TL arasında değişmektedir. Fındıklı tarla fiyatları (m²) 150 TL – 160 TL arasında değişmektedir.

 

İMAMLAR ARSA FİYATLARI

İmamlar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  200 TL –  300 TL arasında değişmektedir. İmamlar tarla fiyatları (m²) 40 TL – 190 TL arasında değişmektedir.

 

KÜÇÜKSÖĞÜTLÜ ARSA FİYATLARI

Küçüksöğütlü arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  200 TL –  1.800 TL arasında değişmektedir. Küçüksöğütlü tarla fiyatları (m²) 100 TL – 150 TL arasında değişmektedir.

 

KURUDİL ARSA FİYATLARI

Kurudil arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL –  1.100 TL arasında değişmektedir. Kurudil tarla fiyatları (m²) 60 TL – 170 TL arasında değişmektedir.

 

LEVENT ARSA FİYATLARI

Levent arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  400 TL –  580 TL arasında değişmektedir. Levent tarla fiyatları (m²) 50 TL – 180 TL arasında değişmektedir.

 

RÜSTEMLER (BURHANİYE) ARSA FİYATLARI

Rüstemler (Burhaniye) arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 730 TL –  1.250 TL arasında değişmektedir. Rüstemler (Burhaniye) tarla fiyatları (m²) 140 TL – 120 TL arasında değişmektedir.

 

SIRAKÖY TARLA FİYATLARI

Sıraköy tarla fiyatları (m²) 50 TL – 150 TL arasında değişmektedir.

 

YENİKÖY ARSA FİYATLARI

Yeniköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  200 TL –  680 TL arasında değişmektedir. Yeniköy tarla fiyatları (m²) 60 TL – 140 TL arasında değişmektedir.

 


 

Söğütlü’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Söğütlü’den arsa almak ya da Söğütlü’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!