sakarya taraklı arsa fiyatları

Taraklı arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Taraklı arsa fiyatlarını ve Taraklı tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

SAKARYA TARAKLI HAKKINDA

Taraklı, Sakarya ilinin güneydoğusunda, merkeze 65, İstanbul’a 200 ve Ankara’ya 200 kilometre mesafede bir ilçedir. Geyve ilçesine bağlı kasaba iken 27 Haziran 1987 tarihinde ilçe olmuştur.

Bulunduğu konum itibarıyla doğusunda Bolu’nun Göynük ilçesine 28 km, batısında Geyve ilçesine 34 km, güneyinde Bilecik’in Gölpazarı ilçesine 30 km olmak üzere konumlanmış bir ilçesidir. 1289 senesinde Selçuklular gelmiştir. Manav yerleşimidir.

Taraklı İlçesi Türkiye’de 2016 itibarıyla 11 tane bulunan Sakin Kent unvanına sahip ilçelerden birisidir. Cittaslow hareketi Türkiye’ye 2009 yılında Seferihisar ilçesinin katılmasıyla gelmiş oldu. Seferihisar Belediye Başkanı, Cittaslow Uluslararası Başkan Yardımcısı, Cittaslow Türkiye Koordinatörü olan Tunç Soyer, Cittaslow hareketin Türkiye’de gelişmesine öncü olmuş, İzmir ili Seferihisar ilçesi dünyanın 129′uncu, Türkiye’nin ilk sakin şehri olmuştur.

Bu üyelik Türkiye’nin tanıtımı için yeni bir vesile olmakla birlikte, sakin kent unvanı almış ilçelerin gelişimi için, kültürel ve tarihi değerlerin korunması açısından önemli bir adımdır. 2009 yılından 2016 yılına kadar geçen 7 yıl gibi kısa süre içerisinde Türkiye’de sakin kent hareketine üye sayısı Mart 2016’da Erzurum İli Uzundere İlçesinin katılmasıyla 11’e yükselmiştir.

Civarla olan tek irtibatı karayolu ile olup İstanbul Adapazarı, Beypazarı, Ankara transit yolu üzerindedir. En yakın demiryolu 37 km doğusunda Ali Fuat Paşa’dan geçmektedir.

 

TARAKLI EKONOMİSİ

Ekonomik yönden kalkınmış İlçelerden biridir. Halkı geçimini tarım, hayvancılık ve ticaretle sağlamaktadır. İlçede kültür, termal, doğa ve yamaç paraşütü turizmi oldukça yaygındır. Taraklı ilçesine bağlı Hacıyakup Paşalar köyü Bizans dönemi eseri olan kil hamamı kaplıcaları ile ön plana çıkmaktadır. 

 

TARAKLI ARSA FİYATLARI

Taraklı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  100 TL – 650 TL arasında değişmektedir.

 

TARAKLI TARLA FİYATLARI

Taraklı tarla fiyatları (m²) 10 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 

AKÇAPINAR TARLA FİYATLARI

Akçapınar tarla fiyatları (m²) 150 TL – 650 TL arasında değişmektedir.

 

AKSU TARLA FİYATLARI

Aksu tarla fiyatları (m²) 50 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 

DİŞDEDELER ARSA FİYATLARI

Dişdedeler arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  100 TL –  200 TL arasında değişmektedir. Dişdedeler tarla fiyatları (m²) 20 TL – 80 TL arasında değişmektedir.

 

DUMAN TARLA FİYATLARI

Duman tarla fiyatları (m²) 10 TL – 40 TL arasında değişmektedir.

 

HACIMURAT ARSA FİYATLARI

Hacımurat arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL –  1.000 TL arasında değişmektedir. Hacımurat tarla fiyatları (m²) 20 TL – 50 TL arasında değişmektedir.

 

HACIYAKUP ARSA FİYATLARI

Hacıyakup arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  130 TL –  300 TL arasında değişmektedir. Hacıyakup tarla fiyatları (m²) 40 TL – 120 TL arasında değişmektedir.

 

HARKKÖY ARSA FİYATLARI

Harkköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  120 TL –  480 TL arasında değişmektedir. Harkköy tarla fiyatları (m²) 50 TL – 100 TL arasında değişmektedir.

 

İÇDEDELER ARSA FİYATLARI

İçdedeler arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  150 TL –  250 TL arasında değişmektedir. İçdedeler tarla fiyatları (m²) 10 TL – 70 TL arasında değişmektedir.

 

MAHDUMLAR TARLA FİYATLARI

Mahdumlar tarla fiyatları (m²) 120 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

YENİKÖY TARLA FİYATLARI

Yeniköy tarla fiyatları (m²) 20 TL – 180 TL arasında değişmektedir.

 


 

Taraklı’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Taraklı’’dan arsa almak ya da Taraklı’’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!