samsun 19 mayıs arsa fiyatları

19 Mayıs arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında 19 Mayıs arsa fiyatlarını ve 19 Mayıs tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

SAMSUN 19 MAYIS HAKKINDA

19 Mayıs, Samsun ilinin bir ilçesidir. Ondokuzmayıs, Samsun- Sinop karayolu güzergâhında olup Samsun il merkezinin 33 km batısındadır. 22 mahallesi ve 14 mahallesi bulunan Ondokuzmayıs ilçesinin nüfusu 24.288’dir.

Yüzölçümü 363 km² olan Ondokuzmayıs arazisi Bafra Ovası’nın doğu ucunu oluşturur. Karadeniz ile Canik Dağları’nın alçak tepesi arasında yer alır. Doğuda Samsun merkezi, batıda Bafra ilçesi, kuzeyde Karadeniz yer almaktadır. Tipik Karadeniz iklimi gözlemlenir.

15. yüzyılda I. Mehmeddöneminde Osmanlı topraklarına katılmıştır. Ondokuzmayıs ilçesinin Osmanlı öncesi tarihinin Cenevizlilere dayandığı tespit edilmiştir. Beldeye ilk yerleşenler Orta Asya’dan göç eden Türkmenlerdir; daha sonra 1878 yılında Dağıstan ve Kuzey Kafkasya’dan gelen muhacirler gelmiştir.

1878 yılından sonra Dağıstan ve Kuzey Kafkasya’dan gelen göçmenler devlet tarafından iskân edilmiştir.Ayrıca Balkan savaşı 1912 sonrası Kosova’dan gelen Arnavut göçmenler de ilçede iskan edildi ve bugünkü mevcut nüfus yapısı oluştu. Engiz ismini alarak belediye tarihi başlamış ancak Engiz adının Türkçe olmadığı gerekçesiyle 1961 yılında değiştirilmiş ve yeni ismi “Ballıca” olmuştur. Ballıca da 1970 yılında belediye olmuştur. 1988 yılında ilçe olarak belediye meclisi kararıyla Ondokuzmayıs ismini almıştır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a adım atmasıyla Millî Mücadele hareketinin ilk eylemi burada başlamış olup bugün ilçe sınırlarının içinde bulunan Dağköy’de etkin mücadeleler verilmiş, “Fatma Çavuş” lakabıyla anılan bir kadın kahraman da ortaya çıkmıştır. Fatma Çavuş, 1963 yılında vefat etmiş olup, kabri Dağköy mahallesinde bulunmaktadır.

Ondokuzmayıs ilçesi önemli turistik potansiyele sahiptir. İlçe sınırları içinde bulunan Balıklı Göller’e ve Kızılırmak Deltası’nın bir bölümü turizm açısından önemli yer tutmaktadır. Burada 305 adet kuş türü yaşamını sürdürmektedir.

Ondokuzmayis sahip oldugu 22 kilometrelik sahil şeridi, temiz kumsalı, denizi ve güneşi ile yaz turizmine önemli ölçüde cevap verebilecek nitelik taşımaktadır. İlçede yaz aylarında normal nüfusun 3-4 katına çıkmakta, çok sayıda yazlıkçı burada tatil yapmaktadır. Ayrıca çadır turizmi de gelişmektedir.

Kasabanın güneyinde yemyeşil Canik Dağları başlar. Ondokuzmayıs kasabasından bu dağlarda bulunan köylere giden minibüsler kalkar. Ondokuzmayıs ilçe merkezi ile Karadeniz’in arasında; yani Ondokuzmayıs’ın kuzeyinde çok geniş sazlıklar, bataklıklar ve göllerle kaplı olan Kızılırmak Deltası vardır. Bu sulak bölgeye ve bu bölgenin içinde bulunan Balıklı Göller’e en rahat Ondokuzmayıs kasabasından ulaşılır.

Ondokuzmayıs belediyesi tarafından yaz aylarında çeşitli şenlikler ve etkinlikler tertip edilmekte olup, yoğun ilgi görmektedir.

Yörükler beldesinde bulunan tarihî hamam bölgenin tarihini yansıtan önemli eserlerden biridir.

İlçe merkezine 5 km. uzaklıkta Ondokuzmayıs Barajı’nın inşaatı devam etmektedir. Ayrıca önemli bir yere sahip olan Dereköy balıkçı limanı da Ondokuzmayıs’ta bulunmaktadır.

Ondokuzmayıs ilçesinde Karadeniz Bölgesi’nin tek sivil havacılık okulu faaliyet göstermekte olup, 1998 yılından beri her yılın ağustos ayında havacılık panayırı yapılmaktadır. İlçede bulunan havaalanına küçük uçaklar inebilmektedir.

Ancak sahil şeridinde turistik tesislere olan ihtiyaç artmaktadır.

 

19 MAYIS EKONOMİSİ

Ondokuzmayıs sahil kumu ve bir kısmına sahip olduğu Kızılırmak Deltası ile meşhurdur.

Tütün, buğday, fındık, mısır, pirinç önemli tarım ürünleri arasındadır.

Türkiye’nin en büyük ve teknik donanımlı Ballıca Sigara Fabrikası’da ilçede bulunmaktadır.

Ondokuzmayıs ilçesinde bulunan süt fabrikası ise kullanılmamaktadır.

Önemli sanayi ve iş kolları bulunmadığı için ilçede işsizlik ileri boyutlara ulaşmıştır. Ziraatla uğraşan halkın dışındaki vatandaşlar ilçe dışında iş aramaktadır.

İlçede belediye tarafından üç ayda bir yayınlanan, renkli ofset baskı bültenin yanı sıra altı adet kartpostal ve kitaplarla tanıtımı yapılmakta zaman zaman yazılı görsel basında tanıtımı sürdürülmektedir.

 

19 MAYIS ARSA FİYATLARI

19 Mayıs arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  150 TL – 9.300 TL arasında değişmektedir.

 

19 MAYIS TARLA FİYATLARI

19 Mayıs tarla fiyatları (m²) 80 TL – 840 TL arasında değişmektedir.

 

BEYLİK ARSA FİYATLARI

Beylik arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  600 TL –  2.600 TL arasında değişmektedir. Beylik tarla fiyatları (m²) 200 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 

DEREKÖY ARSA FİYATLARI

Dereköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  350 TL –  9.300 TL arasında değişmektedir. Dereköy tarla fiyatları (m²) 120 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 

ESERTEPE TARLA FİYATLARI

Esertepe tarla fiyatları (m²) 80 TL – 100 TL arasında değişmektedir.

 

KERTME ARSA FİYATLARI

Kertme arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  350 TL –  2.400 TL arasında değişmektedir. Kertme tarla fiyatları (m²) 170 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 

MİMAR SİNAN ARSA FİYATLARI

Mimar Sinan arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.300 TL –  2.500 TL arasında değişmektedir. Mimar Sinan tarla fiyatları (m²) 140 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

TEPEKÖY ARSA FİYATLARI

Tepeköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  150 TL –  270 TL arasında değişmektedir.

 

YEŞİLKÖY ARSA FİYATLARI

Yeşilköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  200 TL –  500 TL arasında değişmektedir. Yeşilköy tarla fiyatları (m²) 100 TL – 150 TL arasında değişmektedir.

 

YEŞİLOVA ARSA FİYATLARI

Yeşilova arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  600 TL –  730 TL arasında değişmektedir. Yeşilova tarla fiyatları (m²) 280 TL – 840 TL arasında değişmektedir.

 

YÖRÜKLER ARSA FİYATLARI

Yörükler arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  200 TL –  1.800 TL arasında değişmektedir. Yörükler tarla fiyatları (m²) 200 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

YÜKSELİŞ ARSA FİYATLARI

Yükseliş arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  650 TL –  1.850 TL arasında değişmektedir.

 


 

19 Mayıs’ta bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

19 Mayıs’tan arsa almak ya da 19 Mayıs’tan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. 19 Mayıs arsa fiyatlarını ve 19 mayıs tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!