samsun atakum arsa fiyatları

Atakum arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Atakum arsa fiyatlarını ve Atakum tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

SAMSUN ATAKUM HAKKINDA

Atakum, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir merkez ilçedir.

Atakum 43 yeni ilçe öngören yasa tasarısı kapsamında ilçe olmuştur.Samsun-Sinop karayolu üzerinde, şehir merkezine 5 km mesafeden başlar. Atakent belde sınırına kadar geçen mesafeyi kapsar. Balaç Köyü’nün geçmişte tarla olarak kullandığı araziler beldenin genel yerleşim alanını oluşturmuştur. Denizi sığdır ve geniş bir kumsala sahiptir. Eski adı Matasyon’dur.

Samsun’un diğer yerleşim bölgelerine nispeten daha düz bir alana yayılmış ve yeni yapılanan bir ilçe olduğundan şehircilik olarak daha planlı bir yapılaşma mevcuttur. Nüfusu hızlı bir artış göstermektedir. Atakum, Samsun’un nüfus artış hızı en yüksek belediyesi olmuştur. Atakum’un nüfusu 2004 yılına göre 63.712’dir. 2010 nüfus sayımına göre 123.904’tür.

1994 yılında kurulan Atakum Belediyesi adında bir belde belediyenin mücavir alanları içerisinde bulunur. İlk 2 dönem belediye başkanlığını Metin Burma yapmıştır. 2004-2009 yılları arasında, Adem Bektaş başkanlığını yapmıştır. 29 Mart 2009 seçimlerinde ise Metin Burma tekrar başkan seçilmiştir.

Belde sınırları içerisinde 2009 yılı itibarıyla 8 banka şubesi ve muhtelif kamu kurumları bulunmaktadır.

Geçmişte Samsun‘un yazlık ve sayfiye yeri olan belde artık kışın da yaşanabilecek bir bölge haline gelerek, merkez ilçeye bağlı belde olmuştur. Atakum ilçesinin diğer ilçelere göre farkı; yaz turizminin çok gelişmiş olması, plajlarının ve sahillerinin Akdeniz‘i aratmayacak derecede olmasıdır. Yeni yasa ile Atakum ilçe statüsüne geçmiş olup, çevre belediyeler ve beldeler ile yerel yönetim yapılanmasına gidilmiştir. Atakent, Kurupelit, İncesu, Altınkum, Çatalçam ve Taflan; Atakum belediyesine bağlanmıştır.

İlkadım ve Canik’le beraber 3 merkez ilçeden biri olan Atakum’un nüfusu 2018 itibariyle 202.618’dir. Orta ve Doğu Karadeniz bölgesinin en uzun sahil plaj alanına sahip olan Atakum özellikle yaz aylarında il dışından gelen günübirlikçilerle beraber tam bir turizm merkezi haline dönüşmektedir. Tuik verilerine göre ilçe 2016 yılında Türkiye’nin nüfusu en çok artan ilçeler sıralamasında 16. konumdaydı. İlçe golf sahasından, plaj voleyboluna, bisiklet yollarından yürüyüş yollarına birçok alternatife ev sahipliği yapmaktadır.

 

ATAKUM EKONOMİSİ

İlçenin ekonomisi genel olarak tarıma ve hayvancılığa dayanmaktadır. Bunun yanında balıkçılık da yapılmaktadır. Tarım ürünlerinin başında tütün gelmektedir. Bunu buğday, çeltik mısır ve fındık üretimi takip eder. Ayrıca sebze ve meyve yetiştiriciliği de yapılmaktadır. Hayvancılıkta ise büyük ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılmaktadır. İlçe ekonomisi genel olarak tarım ve hayvancılığa dayalı olmakla birlikte, çiftçiler, buğdayı kendilerine yetecek kadar üretmektedirler. Yaklaşık 6200 çiftçi tütün tarımı ile uğraşmaktadır.

 

ATAKUM ARSA FİYATLARI

Atakum arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  120 TL – 4.200 TL arasında değişmektedir.

 

ATAKUM TARLA FİYATLARI

Atakum tarla fiyatları (m²) 20 TL – 350 TL arasında değişmektedir.

 

ALANLI ARSA FİYATLARI

Alanlı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  630 TL –  9.100 TL arasında değişmektedir. Alanlı tarla fiyatları (m²) 100 TL – 260 TL arasında değişmektedir.

 

BALAÇ ARSA FİYATLARI

Balaç arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL –  13.000 TL arasında değişmektedir.

 

BEYPINAR ARSA FİYATLARI

Beypınar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  250 TL –  6.000 TL arasında değişmektedir.

 

BÜYÜKKOLPINAR ARSA FİYATLARI

Büyükkolpınar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  60 TL –  8.000 TL arasında değişmektedir.

 

BÜYÜKOYUMCU ARSA FİYATLARI

Büyükoyumcu arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  900 TL –  17.500 TL arasında değişmektedir.

 

ÇAKIRLAR ARSA FİYATLARI

Çakırlar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  400 TL –  7.200 TL arasında değişmektedir. Çakırlar tarla fiyatları (m²) 90 TL – 120 TL arasında değişmektedir.

 

ÇATALCAM ARSA FİYATLARI

Çatalcam arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  650 TL –  2.000 TL arasında değişmektedir. Çatalcam tarla fiyatları (m²) 200 TL – 600 TL arasında değişmektedir.

 

ÇOBANLI ARSA FİYATLARI

Çobanlı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.900 TL –  4.300 TL arasında değişmektedir

 

ÇAMÖZÜ ARSA FİYATLARI

Çamözü arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  600 TL –  7.700 TL arasında değişmektedir

 

İNCESU ARSA FİYATLARI

İncesu arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  800 TL –  4.400 TL arasında değişmektedir. İncesu tarla fiyatları (m²) 390 TL – 550 TL arasında değişmektedir.

 

KAMALI ARSA FİYATLARI

Kamalı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  400 TL –  5.200 TL arasında değişmektedir. Kamalı tarla fiyatları (m²) 290 TL – 375 TL arasında değişmektedir.

 

KARAOYUMCU ARSA FİYATLARI

Karaoyumcu arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  950 TL – 1.200 TL arasında değişmektedir. Karaoyumcu tarla fiyatları (m²) 250 TL – 900 TL arasında değişmektedir.

 

KÜÇÜKKOLPINAR ARSA FİYATLARI

Küçükkolpınar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  4.000 TL – 9.500 TL arasında değişmektedir

 

KURUGÖKÇE ARSA FİYATLARI

Kurugökçe arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  400 TL –  1.650 TL arasında değişmektedir. Kurugökçe tarla fiyatları (m²) 100 TL – 290 TL arasında değişmektedir.

 

MEYVALI ARSA FİYATLARI

Meyvalı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  450 TL –  1.100 TL arasında değişmektedir. Meyvalı tarla fiyatları (m²) 140 TL – 400 TL arasında değişmektedir.

 

SARAYKÖY ARSA FİYATLARI

Sarayköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  150 TL –  170 TL arasında değişmektedir. Sarayköy tarla fiyatları (m²) 330 TL – 550 TL arasında değişmektedir.

 

SARIIŞIK TARLA FİYATLARI

Sarıışık tarla fiyatları (m²) 150 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir

 

SARITAŞ TARLA FİYATLARI

Sarıtaş tarla fiyatları (m²) 150 TL – 550 TL arasında değişmektedir

 

TAFLAN ARSA FİYATLARI

Taflan arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  900 TL –  4.750 TL arasında değişmektedir.Taflan tarla fiyatları (m²)  120 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 


 

Atakum’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Atakum’dan arsa almak ya da Atakum’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Atakum arsa fiyatlarını ve Atakum tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!