samsun tekkeköy arsa fiyatları

Tekkeköy arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Tekkeköy arsa fiyatlarını ve Tekkeköy tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

SAMSUN TEKKEKÖY HAKKINDA

Samsun-Ordu Karayolunun 13km.’sinde güneye doğru 1km.içeride yer alan Tekkeköy Samsun iline bağlı bir ilçedir.

Tekkeköy deresinin kılı ovasına açıldığı kesimde kurulmuştur. İlçe topraklarının üçte birini Çarşamba ovasının devamı oluşturur.

İlçenin doğusunda ve güneyinde Çarşamba, batısında Samsun merkez ilçe,kuzeyinde Karadeniz, güney batısında Asarcık yer almaktadır.

İlçeye ulaşım genellikle karayolu ile yapılır. Samsun’a uzaklığı 14 km.dir.Samsun’dan Tekkeköy’e her an araç bulmak mümkündür. Samsun-Çarşamba demiryolu da ilçeden geçmektedir.

Tekkeköy ve civarında yapılan araştırmalar sonucunda paleolitik dönemden itibaren yerleşimin var olduğu öğrenilmiştir. Tekkeköy’ ün güneyinde yer alan bu yerleşimin tarihi M.Ö. 600.000-10.000 ‘li yıllara dayanmaktadır. 

İlçedeki araştırmalarda Hitit dönemine ait katmanlara rastlanmıştır. Frigler ‘e ait kalıntılar da bulunmuştur. 

Yöre M.Ö. 3.yy ortalarında Pontus devletinin sınırları içine girmiş, daha sonra sırasıyla Roma, Bizans ve Anadolu Selçuklu devletinin eline geçmiştir. 

Selçuklular Anadolu’ya yerleşmeye başladığı zaman Bizans devletinin egemenliği altında olan yöreyi Türklere ve İslamiyet e açmak için, bölgenin önemini de dikkate alarak büyük Türk velisi Şeyh Zeynüddin’i buraya göndermiş ve bir tekke kurdurmuşlardır. Tahminen 1250-1330 yılları arasında yaşayan Şeyh Zeynüddin Kurduğu tekkede yolcuları, düşkünleri, fakir fukarayı kazan kurarak doyurmuştur. Tekkeköy adının buradan geldiği söylenmektedir. 

1399’da Tekkeköy Osmanlı egemenliğine girmiştir. 1402 Ankara savaşından sonra Kubat oğullarının eline geçmiştir.1419’da çelebi Mehmet Tekkeköy’ü tekrar Osmanlı topraklarına katmıştır. Osmanlılar döneminde burada Türkler ve Bizans döneminden kalma Rum halkı barış içerisinde yaşamışlardır. Ancak I.Dünya savaşı sırasında Türk ve Rum halkı arasındaki barış bozulmuştur. Kurtuluş savaşı sonrasında yapılan Lozan antlaşması gereği buradaki Rum halkı Batı Trakya Türkleriyle yer değiştirmiştir.

 

TEKKEKÖY EKONOMİSİ

Önemli gelir kaynakları arasında tarım ve hayvancılık yer alır. İlce topraklarının üçte biri Yeşilırmak’ın biriktirdiği verimli delta ovasının devamı olup, sulu tarıma elverişlidir. tütün en büyük gelir kaynağıdır. 

İlçede yetiştirilen kar lahana, marul ve diğer sebze türleri ilçede, Samsun halinde ve İstanbul’a sevk edilerek satılır. . 

İlçe sınırları içerisinde yer alan Karadeniz Bakır İşletmeleri, Azot Fabrikası, Kutlu kent yöresindeki Sanayi ve organize Sanayi Bölgeleri ilçenin ekonomik alanda gelişmiş olduğunu göstermektedir. 

Tekkeköy, Çarşamba ilçeleri arasında yapılan ve 1999 yılında faaliyete geçen Havaalanı ilçeye hareketlilik kazandırmıştır.

 

TEKKEKÖY ARSA FİYATLARI

Tekkeköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  120 TL – 9.200 TL arasında değişmektedir.

 

TEKKEKÖY TARLA FİYATLARI

Tekkeköy tarla fiyatları (m²) 50 TL – 100 TL arasında değişmektedir.

 

CİNİK ARSA FİYATLARI

Cinik arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  160 TL –  1.900 TL arasında değişmektedir.

 

CUMHURİYET ARSA FİYATLARI

Cumhuriyet arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  500 TL –  2.400 TL arasında değişmektedir.

 

19 MAYIS ARSA FİYATLARI

19 Mayıs arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL –  2.000 TL arasında değişmektedir.

 

KERİMBEY ARSA FİYATLARI

Kerim bey arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.280 TL –  6.200 TL arasında değişmektedir.

 

KİRAZLIK ARSA FİYATLARI

Kirazlık arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.650 TL –  6.600 TL arasında değişmektedir.

 

SELYERİ ARSA FİYATLARI

Selyeri arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.100 TL –  4.800 TL arasında değişmektedir.

 

ŞABANOĞLU ARSA FİYATLARI

Şabanoğlu arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.000 TL – 9.200 TL arasında değişmektedir.

 

YAYLAGERİŞ TARLA FİYATLARI

Yaylageriş tarla fiyatları (m²) 120 TL – 550 TL arasında değişmektedir

 


 

Tekkeköy’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Tekkeköy’den arsa almak ya da Tekkeköy’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Tekkeköy arsa fiyatlarını ve Tekkeköy tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!