şarköy aşağıkalamış arsa fiyatları

Aşağıkalamış arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Aşağıkalamış arsa fiyatlarını görebilirsiniz.

 

AŞAĞIKALAMIŞ HAKKINDA

Aşağıkalamış, eski ismi Kalamitsi, Tekirdağ ilinin Şarköy ilçesine bağlı bir mahalledir. Tekirdağ il merkezine 94 Km, Şarköy ilçesine 10 Km uzaklıktadır.2013 yılı nüfusu 211 kişidir.

Tarihi 1340’a (Hicri Takvime Göre) dayanan Aşağıkalamış Köyü, Türklerin Selanik’ten göç etmeleriyle kurulmuş bir köydür. İlk önce Uçmakdere köyüne yerleşen şimdinin Aşağıkalamışlıları, kısa bir süre sonra, buradan kalkarak Kalamış’a yerleşmişler. İki gruba ayrılarak Aşağı ve Yukarı Kalamış Köylerini oluşturmuşlar. Aşağı Kalamış’a ilk gelen hane sayısı 16 olarak biliniyor. Köy halkı, genelde mübadeleden gelen Türkler olup, sevecen, uyumlu ve çalışkan insanlardan oluşuyor. Aşağı Kalamış’ın bir önemli özelliği de sörf sporu için ideal rüzgâr ve denize sahip olmasıdır. Buranın oksijeninin astım ve yüksek tansiyonlu hastalara iyi geldiği söyleniyor. Denize girmek için ise en iyi zaman Eylül ve Ekim aylarıdır.

20. yüzyılın başlarında buralarda kiremit ve tuğla ocakları varmış. İşçiler bu köyde çalışıp konaklarmış. Günümüzde bu ocakların kalıntıları köyde kalmamış.

 

AŞAĞIKALAMIŞ EKONOMİSİ

Mahallenin iklimi, Marmara iklimi etki alanı içerisindedir. Tarım ile geçimini sağlayan köy halkı zeytincilik ve üzüm üreticiliği ile de uğraşıyor.

 

AŞAĞIKALAMIŞ ARSA FİYATLARI

Aşağıkalamış arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.500 TL – 8.250 TL arasında değişmektedir.

 

AŞAĞIKALAMIŞ TARLA FİYATLARI

Aşağıkalamış tarla fiyatları (m²) 400 TL – 1.350 TL arasında değişmektedir.

 


 

Tekirdağ Şarköy Aşağıkalamış’ta bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz.Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Tekirdağ Şarköy Aşağıkalamış’ta arsa almak ya da Şarköy Aşağıkalamış’tan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!