Çeşmeli Arsa Fiyatları

Çeşmeli arsa fiyatları belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Çeşmeli arsa fiyatlarını ve Çeşmeli tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

ÇEŞMELİ HAKKINDA

Çeşmeli Köyü Tekirdağ ilinde yer almakta olup, Marmaraereğlisi ilçesine bağlıdır. Çeşmeli Köyü bağlı olduğu Marmara Ereğlisi ilçe merkezine 6 Km mesafe uzaklıktadır. Çeşmeli Köyü Tekirdağ şehir merkezine mesafesi ise yaklaşık 28 Km’dir. Çeşmeli’ deki büyük çiftliklerde, Balkanlardan gelen göçmenler iskân edilmiştir. Böylece bu göçmenlerin yerleşmesi sonucunda Marmaraereğlisi bir gelişme göstermiştir.

Marmaraereğlisi’nin yüksek kesimi Çeşmeli Köyü ve çevresidir. Köyün içinden ya denize ya da Yeniçiftlik Beldesi’ne gidildiğinde çevrede bir sürü ‘yazlık gecekondularla’ karşılaşılır. Bölge antik dönemde en önemli üzüm üretim bölgesiymiş; yani şarap üretimi çok fazla olurmuş. Karadeniz’den kopan rüzgâr, Marmara Denizi’ne ulaşırken rutubeti, serinliği, sıcaklığı en ‘verimli’ şekilde bu ürüne bırakıyormuş yani klima görevi görüyormuş.  ChateauNuzun kurucuları, Nazan ve Necdet, 2004 yılında Tekirdağ, Marmara Ereğlisi, Çeşmeli köyünde 146 dekar arazi alarak profesyonel şarapçılığa adım atmışlardır. 2005 Mart ayında, organik yöntemler uygulanan bağlarını kurmuşlardır.

ÇEŞMELİ EKONOMİSİ

Çeşmeli  halkı geçimini; tütüncülük, bağcılık, balıkçılık ve az da olsa zeytincilikle sağlıyor. 

ÇEŞMELİ ARSA FİYATLARI

Çeşmeli arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 900 TL – 1.800 TL arasında değişmektedir.

ÇEŞMELİ TARLA FİYATLARI

Çeşmeli  tarla fiyatları (m²)  ise 300 TL – 1.300 TL arasında değişmektedir.

 


Tekirdağ Marmaraereğlisi Çeşmeli ‘de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz.Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Marmaraereğlisi Çeşmeli ‘de arsa almak ya da Çeşmeli ‘de arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!