ergene velimeşe arsa fiyatları

Velimeşe arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Velimeşe arsa fiyatlarını ve Velimeşe tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

ERGENE VELİMEŞE HAKKINDA

Kasaba; Tekirdağ İli Ergene İlçesine bağlıdır. Belediye 12 Mayıs 1974 tarihinde kurulmuştur. Ancak yeni Büyükşehir kanunuyla belediye kaldırılıp Ergene ilçesinin mahallesi haline getirilmiştir. Her yönü ile gelişmekte olan kasaba, çevresindeki diğer kasabalara örnek gösterilebilecek bir yerleşim alanıdır.

Farklı kültürlerde insanların yaşadığı bir yerleşim alanı olmasına rağmen bugüne kadar kayda değer bir olay vuku bulmamıştır.

Kasabanın İstanbul’a yakınlığı ve bölgenin Sanayi Bölgesinde olması nedeniyle hızlı bir göç yaşanmakta, nüfus günden güne çoğalmaktadır. Nüfusun çoğalmasının beldeye her türlü problemleri getireceği göz ardı edilemez.

Velimeşe’de iklim Trakya’nın genel karakteristik özelliklerini taşır. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlıdır.

Velimeşe, Osmanlı Rus savaşından sonra balkanlardan (Bulgaristan-Yugoslavya) göç edenlerin yerleşmesiyle kurulmuştur. 1877-1878 Osmanlı Rus savaşında (Hicri 1293) Osmanlı Devletinin Ruslar karşısında yenilgiye uğraması ve Balkanların da elden çıkmasıyla oradaki Türklerin bir kısmının geriye dönmeleriyle Trakya’da birçok yerleşim alanı oluşmuştur.

İşte bu yerleşim alanlarından birisi Velimeşe’dir. İlk önce 39 hane gelmiştir. Halk buraya yerleşmeden önce burası “Velipaşa” adında bir paşaya çiftlik olarak verilmiştir. “Velipaşa Çiftliği” diye anılan bu yer meşe olması sebebiyle “Velipaşa ” kelimesinin “Veli” kısmı ile “Meşe” kelimesinin birleşmesi sonucu “Velimeşe”adını almıştır.

Sanayi kuruluşuna gösterilmiş olan önem dolayısıyla vatandaşların gayrimenkulleri güzel bir değer kazanmıştır. Bunun doğrultusunda tabii ki halkın sosyal yaşamında da birtakım gelişmeler görülmektedir.

Bölgede kurulmakta olan fabrikalar işsizliği ortadan kaldırmış olup aynı zamanda ileriye dönük gelişmelerin de zeminini oluşturmaktadır.
Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi sınırı, toplamda 988.10 hektarlık alanı ile Tekirdağ bölgesinin en büyük Osb’ si olmaya aday konumdadır. Bölge içerisindeki 182 adet işletme genel olarak, tekstil, maden endüstrisi, enerji üretimi, lojistik ve depolama, akaryakıt gibi sanayi kollarında faaliyet göstermekte olup doluluk oranı yaklaşık %40 dır.

VELİMEŞE EKONOMİSİ

Sosyal, Ekonomik ve Kültürel yönden gelişmiş durumda bulunan kasabada çevredeki Organize Sanayi Fabrikalarının kurulması nedeniyle Toplu İşçi Göçü başlamış ve çeşitli kültürlere sahip insanlar bir araya gelmiştir. Göçün başlamasıyla inşaat sektörü de canlanmıştır.

Kasabada tarım modern makinelerle yapılmaktadır. Genellikle buğday, ayçiçeği, mısır ve arpa ekilmektedir. Beklenen verim genellikle alınmaktadır. Bunun yanında ek olarak da hayvan bakıcılığı yapılmaktadır. Ancak halkın genel geçim kaynağı çevrede kurulan sanayi fabrikalarında çalışmaktadır.

VELİMEŞE ARSA FİYATLARI

Velimeşe arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  3.000 TL – 10.800 TL arasında değişmektedir.

 

VELİMEŞE TARLA FİYATLARI  

Velimeşe tarla fiyatları (m²)  300 TL – 2.500 TL arasında değişmektedir.


Velimeşe’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Velimeşe’den arsa almak ya da Velimeşe’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!