şarköy eriklice arsa fiyatları

Eriklice arsa fiyatları belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Eriklice arsa fiyatlarını görebilirsiniz.

ERİKLİCE HAKKINDA

Tekirdağ‘ın Şarköy ilçesine 6-7 Km mesafede yer alan Eriklice, tarihi çok eskilere dayanan bir köydür.  Zeus’un oğlu Herakles’e dayanan yer olarak bilinen Eriklice, kale, kilise, ayazma gibi tarihi kalıntılara ev sahipliği yapmaktadır. Eski kültürlerin iyice silikleşmiş izlerini taşıyan Eriklice, tarihte “Hareklesia”, “Iraklitsa” ve “Raklıca” isimleriyle anılmış. Köy, kubbeli mezar olarak bilinen ve Traklardan kalma olan bir tümülüse de sahiptir. 2013 yılı nüfusu 891 kişidir.

Yörenin ilk halkının Traklar’dan meydana geldiği bilinen Eriklice Köyü zamanla, Frigler,Yunanlılar, İskitler, Persler, Makedonyalılar, Keltler, Goltlar, Hunlar, Araplar ve Peçenekliler istilasına uğramış. Daha sonra Osmanlı Devleti’nin eline geçmiş ve 1924 yılında Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından kanunlaşarak köy muhtarlığı idaresinde yöneltilmeye başlanmıştır.

ERİKLİCE EKONOMİSİ

Eriklice Köyü, bitki örtüsü ve tarihi zenginliği bakımından bir bütün gibidir. Deniz kenarında kurulu olan Eriklice köyünde balıkçılık çok eski zamanlardan beri yapılmaktadır. Uzun seneler önce kurulan dalyan ve kayıkhanelere rastlamak mümkündür. Köyde şu anda bir tane kayıkhane vardır.  Burada sandal ve tekneler üretilip tamiratı yapılmaktadır.

 

ERİKLİCE ARSA FİYATLARI

Eriklice arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.000 TL – 9.600 TL arasında değişmektedir.

ERİKLİCE ARSA FİYATLARI

Eriklice tarla  fiyatları (m²) 250 TL – 900 TL arasında değişmektedir.


Tekirdağ Şarköy Eriklice’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz.Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Tekirdağ Şarköy Eriklice’de arsa almak ya da Şarköy Eriklice’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!