şarköy gaziköy arsa fiyatları

Gaziköy arsa fiyatları belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Gaziköy arsa fiyatları ve Gaziköy tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

GAZİKÖY HAKKINDA

Tekirdağ Gaziköy Şarköy arası mesafe  42 Km.dir. Geçmişten günümüze kadar gelen tarihi, bizlere en güzel biçimde sunan ve gözler önüne seren yerlerden birisidir Gaziköy.

Eski ismi Ganos olan tarihi Gaziköy Köyü’nde 750 hane yaşamaktaymış. Tarihi köyde bulunan tüm yapılar kapalı çarşı büyük alışveriş merkezi 1912 yılında yaşanan depremden sonra tamamen yıkılmıştır. Ganos fay hattının üzerinde kurulu bulunan köy 1912 depremi sonrasında bugünkü halini almıştır. 2013 yılı nüfusu 439 kişidir.

Doğal güzelliği ile insanları kendine hayran bırakan Gaziköy, yerleşim şekli bakımından üç bölümden oluşmaktadır. Denize paralel, Ganos Dağlarına dik ve ikisinin ortasında, tepede bulunan evler tarih ve eşsiz doğal güzellikler içinde bulunan nadir bir yerleşim yeri yapıyor Gaziköyü.

Dört bir tarafından tarih fışkıran bu köyde, her bastığınız toprak ve taşın altında tarihin tozlu sayfalarına rastlamanız mümkündür. Bu durum Gaziköy’ e “Tarihin Başkenti” ünvanını veriyor. Öyle ki, köy tamamen sit alanı olarak korunuyor.

Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nu 27.09.1994 gün ve 2012 sayılı kararı ile kent 1. ve 3. Derece arkeolojik sit alanı ilan edilmiştir. Ancak yine Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun 05.11.1999 gün ve 658 sayılı kararı doğrultusunda 20.12.2012 gün ve 7440 sayılı kararı ile 1. derece ilan edilmiş ve iskânın büyük kısmını oluşturan alan 2. dereceye dönüştürülmüştür. Halkın sit kısıtından kaynaklanan imar sıkıntısını çözmek üzere iskânın bulunduğu 2. derecedeki alanın kentsel arkeolojik site dönüştürülmesi çalışmalarına başlanmıştır. 

Gaziköy Mahallesi, Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından arkeolojik SİT alanı olarak kabul edildi. Kentsel SİT alanı olarak belirlenen köydeki 41 eser tescillenmiştir. Osmanlı, Bizans ve Rumlar’ın yaşamlarına tanıklık eden köy böylece eski doğal halinde kalmıştır. Evlerine çivi dahi çakmayan köylüler bu kararla birlikte eserlerin aslına uygun olarak restore etmişlerdir. Gaziköy halkı arkeolojik sit kısıtına rağmen kentte yaşamaya devam etmiştir.

Gaziköy’ de pek çok tarihi kalıntının yanında göze batan bazı eserler vardır. Kiliseler, Gaziköy çeşme yazıtı ve Koca çeşme yazıtı dikkat çeken tarihi eserlerdir. Rum kültürünü yansıtan pek çok eserin yanında Osmanlı döneminden kalma eserlere de rastlamak mümkündür. Gaziköy eşsiz doğası, temiz havası ve tarihiyle Şarköy yöresinin en iddialı turistik yerlerinden biridir. Köy meydanında bulunan eski çınar, adeta tarihin canlı bir şahidi olarak dimdik ayakta durmaktadır.

 

GAZİKÖY EKONOMİSİ

Gaziköy halkı geçimini; tütüncülük, bağcılık, balıkçılık ve az da olsa zeytincilikle sağlıyor. Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde Ganos Dağları’nın yüksek kesimlerinde yetiştirilen ada çayı İzmir’deki çay fabrikasında işlemden geçirildikten sonra 7 ülkeye satılıyor.

Gaziköy Mahallesi’nde yetiştirilen organik ada çayı, toplandıktan sonra kurutulup çuvallara konuluyor. İzmir’deki fabrikada işlemden geçirilen çay, İngiltere, Fransa, Almanya, Avusturya, Belçika, Norveç ve Amerika’ya ihraç ediliyor.

GAZİKÖY ARSA FİYATLARI

Gaziköy arsa fiyatları ( turizm arsası m²)  2.000 TL – 5.000 TL arasında değişmektedir.

 

GAZİKÖY TARLA FİYATLARI

Gaziköy tarla fiyatları (m²) 140 TL – 1.800 TL arasında değişmektedir.


Tekirdağ Şarköy Gaziköy’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz.Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Tekirdağ Şarköy Gaziköy’den arsa almak ya da Şarköy Gaziköy’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!