İğdebağları Arsa Fiyatları

İğdebağları arsa fiyatları belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında İğdebağları arsa fiyatlarını ve iğdebağları tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

İĞDEBAĞLARI HAKKINDA

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesine bağlı olan güzel bir Trakya köyü İğdebağları. Tekirdağ il merkezine 87 Km, Şarköy ilçesine 6 Km uzaklıktadır.Şarköy’ün üstünde, kıyıdan 2 km içeride yer alan İğdebağları, Marmara Denizi’nin enfes manzarasını ayaklar altına seren, zeytin ağaçları ve üzüm bağları ile bezenmiş nadide bir köydür.

Araplı (İğdebağları) Köyü Suriye Yörükleri tarafından kurulmuştur. Suriye Arapları tarafından kurulan bu köyün eski ismi Araplı imiş. Rivayete göre o zamanlar korsan olan Suriye Arapları, köyün konumu itibari ile önünün açık olması ve denizi net bir şekilde görmesi nedeniyle buraya yerleşmişler ve denizlere hâkim olmuşlar. Daha sonra bu köye Rumlar yerleşmiş. Kurtuluş savaşı sonrasında 1924 yılında yaşanan mübadelede Türk vatandaşlarının yerleştiği köyün adına bölgenin en ünlü iğde ağaçları ve bağlarına sahip olduğu için “İĞDEBAĞLAR” köyü denilmiştir. 2013 yılı nüfusu 402 kişidir.

Şarköy İğdebağları köyü Kozmanderesi mevkiinde erken devir çağına ait (İ.Ö.1200) bronz eserler bulunmuştur. Bu eserler o dönemin maden kültürünü ne derece önemli olduğunu göstermekle birlikte aralarında Miken kılıçlarının da bulunması Ege dünyasıyla Trakya arasındaki ilişkileri göstermektedir.  İğdebağlar köyünde bulunan tarihi kalıntılar günümüze ışık tutmaktadır. Köyün Kozmanderesi mevkiinde erken devir çağına ait ( İ.Ö. 1200) bronz eserler bulunmuştur. Bu eserler o dönemin maden kültürünü ne derece önemli olduğunu göstermektedir. Ayrıca Miken Kılıçlarının da bulunması Ege Dünyası ile Trakya arasındaki ilişkileri de göstermektedir. Bunların dışında köyün içinde bulunan dilek taşı ve kabir kapağı diğer tarihi eserler arasında gösterilebilir.

İğdebağlar köyü doğası, manzarası ve doğal güzelliğinin yanında suyu ile meşhur bir köy. Bölgenin en kaliteli suyu bu köyde mevcuttur.

 

İĞDEBAĞLARI EKONOMİSİ

Köy halkının en önemli gelir kaynakları arasında zeytin, üzüm ve büyükbaş hayvancılık gelmektedir. Bölgede sadece bu köyde yetiştirilen ve son yıllarda önemli bir gelir kaynağını oluşturan fıstık çamı yetiştiriciliğinden köy halkı büyük bir gelir elde etmektedir.

 

İĞDEBAĞLARI ARSA FİYATLARI

İğdebağları arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  3.500 TL – 7.300 TL arasında değişmektedir.

 

İĞDEBAĞLARI TARLA FİYATLARI

İğdebağları tarla fiyatları (m²) 200 TL –  1.000 TL arasında değişmektedir.

 


 

Tekirdağ Şarköy İğdebağları’nda bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz.Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Tekirdağ Şarköy İğdebağları’nda arsa almak ya da Şarköy İğdebağları’ndan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!