süleymanpaşa karaevli arsa fiyatları

Karaevli arsa fiyatları belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Karaevli arsa fiyatlarını ve  Karaevli tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

KARAEVLİ HAKKINDA

Karaevli, Tekirdağ ilinin Süleymanpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Tekirdağ merkezine 18 Km uzaklıktadır.

Karaevli; Oğuz Türklerinin Bozoklara’a bağlı bir boyunun ismidir. Bu boyların Moğol istilası ile başlayan, Anadolu’da beylikler döneminde devam eden ve Osmanlı İmparatorluğu’nun göç ve yerleştirme politikalarıyla Trakya’ya yerleştirilmeleriyle son bulan uzun bir göç serüveni vardır. Son olarak mübadele ile Türkiye’ye Bulgaristan, Yunanistan ve Yugoslavya gibi ülkelerden geri gelen Türkler ‘in İstanbul, Tekirdağ, Edirne, Çanakkale, Bursa ve Adana gibi birçok şehirde oluşturdukları köy, kasaba benzeri yerleşim yerlerine bu geçmişlerinden gelen boy isimlerinin verildiğini görebiliriz.Tavşan tepe, tahta köprü, Simen dere köyün en büyük deresidir. Taşköprü eski İstanbul yoludur ve Mimar Sinan tarafından yapılmıştır.

KARAEVLİ EKONOMİSİ

Köyün ekonomisi tarıma bağlıdır ve modern tarım yapılmaktadır. Sertifikalı tohum üretim ve eleme tesisleri Karaevli ve birçok çevre köye verimli şekilde hizmet vermektedir. Bağcılık ve meyvecilik son yıllarda geçim kaynağı olarak yerini almıştır.

KARAEVLİ ARSA FİYATLARI

Karaevli arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 2.900 TL – 10.000 TL arasında değişmektedir.

KARAEVLİ TARLA FİYATLARI

Karaevli tarla m² fiyatları 1.700 TL – 2.500 TL arasında değişmektedir.


Tekirdağ Süleymanpaşa Karaevli’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Tekirdağ Süleymanpaşa Karaevli’den arsa almak ya da Karaevli’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!