şarköy kızılcaterzi arsa fiyatları

Kızılcaterzi arsa fiyatları belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Şarköy Kızılcaterzi arsa fiyatlarını görebilirsiniz.

 

KIZILCATERZİ HAKKINDA

Kızılcaterzi, Tekirdağ ilinin Şarköy ilçesine bağlı bir mahalledir. Tekirdağ iline 97 Km, Şarköy ilçesine 14 Km uzaklıktadır. Asfalt yolu bulunmaktadır. Köyün coğrafi şekli dağlıktır. Engebeli arazisi vardır.

Köy sınırları içinde 6000 haneden oluşan 12 yazlık site buluyor.Bu nedenle yaz aylarında köyün nüfusu 3000’e kadar çıkıyor. 2013 yılı nüfusu 280 kişidir.

Kızılcaterzi Köyü Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanmış tescilli arkeolojik sit alanları listesinde yer almaktadır.

Çevresinde bulunan eski yerleşim birimlerine bakıldığında Kızılcaterzi Köyü’ nün bulunduğu bölgenin çok eski bir tarihi bulunmaktadır. Buruneren Çiftliği ve Karadutlar mevkiinde İ.Ö. 6000-3000 yıllarına ait yerleşim yerlerinin tespit edilmesi ve bu yerleşim yerlerinde bulunan kalıntılar Kızılcaterzi Köyü’nün eski bir tarihe sahip olmasının en büyük kanıtıdır. Bu yerleşmelerde bulunan, o zamanlar savaşlarda kullanılan taş baltalar şu an Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’nde sergilenmektedir.

Kızılcaterzi Köyü ismini, Gazi Süleyman Paşa’ nın silah arkadaşı olan Terzi Baba’dan alıyor. Terzi Baba, Gazi Süleyman Paşa’nın Rumeli’ ye geçişi sırasında, savaş esnasında, bu köyde vurularak şehit oluyor ve buraya gömülüyor. Şehit Terzi Baba’nın mezarı 1941 yılında Osman Orhan tarafından yaptırılarak türbe haline getirilmiş. İnsanlar bu türbeye gelerek, mum yakıp dilekte bulunuyorlar.

 

KIZILCATERZİ EKONOMİSİ

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıydı ancak eskiden büyük bir yeri olan hayvancılık artık yapılmıyor. Köy halkı geçimini tarım ile sağlıyor. Genelde ayçiçeği, buğday ve mısır önemli yer tutuyor. Köyde ağırlıklı olarak Ayçiçeği ve Buğday ekilir. Zeytin ağaçları ve üzüm bağları da bulunmaktadır. Zeytin üreticiliğinin öneminin artması nedeniyle köy halkı zeytin üreticiliğine de yavaş yavaş giriyor. Trakya yöresinin özgün kültürüne sahiptirler. En ünlü tatlısı, peynir tatlısıdır.

 

KIZILCATERZİ ARSA FİYATLARI

Kızılcaterzi arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.700 TL – 6.700 TL arasında değişmektedir.

 

KIZILCATERZİ TARLA FİYATLARI

 Kızılcaterzi tarla m² fiyatları  600 TL – 1.200 TL arasında değişmektedir.

 


 

Tekirdağ Şarköy Kızılcaterzi’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz.Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Tekirdağ Şarköy Kızılcaterzi’den arsa almak ya da Şarköy Kızılcaterzi’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!