Kızılpınar Arsa Fiyatları

Kızılpınar arsa fiyatları belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Kızılpınar arsa fiyatlarını görebilirsiniz.

 

KIZILPINAR HAKKINDA

Çerkezköy, Türkiye’nin Tekirdağ iline bağlı bir ilçedir. İl merkezi Tekirdağ‘a 56 Km, İstanbul’a ise 110 Km uzaklıktadır.

Kızılpınar Kasabasına ilk yerleşim tarihi 1878’dir. Osmanlı Rus harbi sonrası Bulgaristan’dan göç ederek Kızılpınar’a yerleşilmiştir. Yerleşim merkezinin etrafında Mezatlı, İncirlik, Tayibin kaynağı, Müselimçiftlik yerinde, erikli çatağı başında ve dutluk mevkiinde küçük yerleşim birimleri kurmuşlardır.

Kızılpınar’a gelip yerleşen belli başlı aileler; Cambazoğulları, Kunçuoğulları, Malkoçoğulları, Fellioğulları ve Molla İbrahim Oğulları’dır. Bunlar Bulgaristan’ın Tırnova şehrinin Selvi ilçesinin Dobramika köyünden gelerek buraya yerleşmişlerdir.

Kasaba adını, demiryolu yakınında bulunan ağaçlık alanın içinde az bir boşluktan, kazma kürekle açılarak yapılan bir su kuyusundan alır.

Bu kuyudan içme suyu olarak yararlanılmaya başlanmış, kuyu açık olduğu için ağaç yapraklarının, kızılcıkların suya düşmesi ve suyun renginin kızarması sonucu bu kuyuya Kızılpınar adı verilmiş ve Kasabanın adı da Kızılpınar olarak kalmıştır.

Birinci Dünya Savaşı devam ederken sonbaharda Yunanların Trakya’yı işgali sırasında Kasaba halkı topyekün İstanbul’a göç etmiş, kış mevsiminin ardından tekrar Kızılpınar’a dönmüştür.

Kızılpınar’ın 1990 yılında kurulan belediyesi, 2012’de TBMM’de kabul edilen Büyükşehir Kanunu ile kapatılıp beldeden mahalleye dönüştürülmüştür

 

KIZILPINAR EKONOMİSİ

Mahallenin ekonomisi çoğunlukla 1970’lere kadar tarım ve hayvancılığa dayalıydı. Bu tarihten sonra Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinin kurulması sonucu başlayan hızlı sanayileşme, mahalle ekonomisini bu yönde etkilemiştir. Mahalle halkının bir bölümü tarım ve hayvancılığa halen devam etmektedir.

 

KIZILPINAR ARSA FİYATLARI

Kızılpınar arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 650 TL – 5.000 TL arasında değişmektedir.

 

KIZILPINAR TARLA FİYATLARI

Kızılpınar tarla fiyatları (m²) 30 TL – 550 TL arasında değişmektedir.

 


 

Tekirdağ Çerkezköy Kızılpınar’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Tekirdağ Çerkezköy Kızılpınar’dan arsa almak ya da Kızılpınar’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!