kapaklı pınarca arsa fiyatları

Pınarca arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Pınarca arsa fiyatlarını ve tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

PINARCA HAKKINDA

Pınarca, Tekirdağ ilinin Kapaklı ilçesine bağlı bir mahalledir. Tekirdağ il merkezine 65 Km uzaklıktadır. Yerleşim itibariyle ormanlarla çevrilidir. 2017 yılı nüfusu 1.838 kişidir.

Mahallenin adının halen günümüzde de akmakta olan, mahallede “Kocaçeşme” olarak bilinen pınardan geldiği rivayet edilmektedir. Pınarca Mahallesi, 93 harbi olarak bilinen 1877-1878 Osmanlı Rus savaşı sonrasında Bulgaristan’ın günümüzde Gabrovo (Gabra) ancak Osmanlı zamanında Tırnovo iline bağlı bulunan Sevlievo (Selvi) kazasına bağlı köylerinden gelenlerle Arnavutluk’tan gelen bir hanenin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Ayrıca 1978 yılında Bulgaristan’daki Türklere karşı yapılan asimilasyon sebebiyle bu ülkede gelen soydaşlarımız mahallenin yaklaşık %25-30’unu oluşturmuştur.

Rumeli kültür gelenek ve göreneklerini devam ettirmektedir. Ancak eskiden uygulanan bölgeye has birçok gelenek unutulmaya yüz tutmuştur. Örneğin 2000’li yıllara kadar eski takvime göre kış yarısından 28 gün önceki gece (yaklaşık 18 Ocak gecesi) “Kolada” (Bulgarca: Koleda/Коледа/Noel) olarak adlandırılan gecede her evde kabak pişirilip, yenmemesi durumunda doğaüstü bir varlığın o kişiyi alıp götüreceği rivayetinin uygulanmaması, düğünlerin cuma akşamı kına gecesi, cumartesi günü takı töreni ve pazar günü gündüz gelin alınıp, damadın hanesinde kurban kesilip, gelin ve damadın yaşayacağı evin üzerinden halka para ve şekerleme atılması gibi uygulamaların yapılmaması, mart ayında baharın geldiğini haber veren ve mart güneşinin insanları yakmaması için takılan “mart ipinin” (Bulgarca: Martenitsa/[Мартеница|Martenica]) takılmaması, mahallenin gelişen yaşam ve şehir kültürüyle entegrasyonu esnasında kaybolan geleneklerinden sadece birkaçıdır.

 

PINARCA EKONOMİSİ

Mahallenin ekonomisine Çerkezköy ve Kapaklı’daki iş imkânlarının çokluğu nedeniyle tarım ve hayvancılıktan çok sanayi yön vermektedir. 90’lı yıllarda her 3 haneden biri tarım ve/veya hayvancılıkla uğraşmakta iken günümüzde bu mesleklerle uğraşan kişilerin sayısı parmakla sayılabilmektedir.

 

PINARCA ARSA FİYATLARI

Pınarca arsa fiyatları (imarlı Ort. m²)  2.000 TL – 3.500 TL arasında değişmektedir.

 

PINARCA TARLA FİYATLARI

Pınarca tarla fiyatları (m²) 400 TL – 1.700 TL arasında değişmektedir.

 


 

Tekirdağ Kapaklı Pınarca ‘da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz.Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Tekirdağ Kapaklı Pınarca ‘danarsa almak ya da Pınarca’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.