saray çukuryurt arsa fiyatları

Çukuryurt arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Çukuryurt arsa fiyatlarını ve Çukuryurt tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

SARAY ÇUKURYURT HAKKINDA

Çukuryurt, Tekirdağ ilinin Saray ilçesine bağlı bir mahalledir.

Saray İlçesine uzaklığı 3 Km’dir ve yolları asfalttır. İle uzaklığı 75 Km’dir. Mahalle E-5 asfaltına bağlıdır.

Köy 1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşından sonra kurulmuştur. Bu savaşa 93 Harbi de denmektedir. Mahallenin ilk kurucularının bir kısmı Kırım’ın Bahçesaray Bölgesinden, bir bölümü de Balkanlardan ve Bulgaristan’ın Tırnova kasabası, Kalgırova mahallesinden göç ederek şimdiki ilköğretim okulunun arkasındaki Ayazma denilen bölgeye yerleşmiştir. Mahallenin ilk adı Ahmet Ağa tarafından Yeşilyurt olarak konulmuş, ancak coğrafi konumundan dolayı ve Cumhuriyetin ilanından sonra Çukuryurt olarak değiştirilmiştir.

Mahalle Ergene ovasına kurulmuştur. Yüzölçümü 11.000 metrekaredir. Güneykaya’dan doğan ve mahallenin kıyısından geçen Ergene deresi vardır. Rakım 130m’dir. Karasal iklim görülür, kışları çok sert ve kuru yazları sıcak ve kurak geçer. Yağışlar genellikle kış ve ilkbahar aylarında yağar. Komşu köyler: Edirköy• Çaylaköy• Yuvalı • Kurtdere • Büyük Yoncalı

 

ÇUKURYURT EKONOMİSİ

Mahallenin başlıca gelir kaynağı tarımdır. Ekilebilir arazi yaklaşık olarak 11.000 dönümdür. Tarımda en mühim yeri teşkil eden buğday ve ayçiçeği ile mahallenin yiyecek ihtiyacını karşılayacak kadar sebze ve meyve yetiştirilmektedir.

Mahallede hayvancılık da yapılmaktadır. Koyun ve süt ineği beslenmektedir.

 

ÇUKURYURT ARSA FİYATLARI

Çukuryurt arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  250 TL – 650 TL arasında değişmektedir.

 

ÇUKURYURT TARLA FİYATLARI

Çukuryurt tarla fiyatları (m²)  20 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 


 

Çukuryurt’ta bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Çukuryurt’tan arsa almak ya da Çukuryurt’tan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!