saray küçükyoncalı arsa fiyatları

Küçükyoncalı arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Küçükyoncalı arsa fiyatlarını ve Küçükyoncalı tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

SARAY KÜÇÜKYONCALI HAKKINDA

Küçükyoncalı, Tekirdağ ilinin Saray ilçesine bağlı bir mahalledir. Tekirdağ il merkezine 95, Saray ilçesine 5, Büyükyoncalı beldesine 4 km uzaklıktadır.

Küçükyoncalı Köyü 1875 yılında Bulgaristan’ın Tırnova vilayeti, Selvious İlçesine bağlı Kuşva ve Nosel Köylerinden göç eden Türkmenlerce kurulmuştur. İlk adı Osmanlı beyitlerinde Kocatarla olarak geçer. Köyü kuranlarca istenmeyen bu ad, Demirbaş olarak değişir. Mahallenin yerleşim alanı ve çevresindeki Manika kalesiyle anıldığından, çevre halkınca bu isimle anılır ve söylenir.

1879 yılında Tatar çiftliğinde mandıra yerleşim birimi (Büyükyoncalı) ile birleştirilerek Manika adıyla Osmanlı kayıtlarına geçer. Aralarında 4 km mesafe bulunan aynı mahallenin iki mahallesi, 1908 yılında idari bakımdan ikiye ayrılarak Küçükmanika ismini alır. Köy, Yunan işgalinde, işgalci kayıtlarına Küçük Marika olarak geçse de, kurucuları Manika adının kullanır.

1922 yılında, Saray İlçesinin, Kırklareli’nden ayrılıp Tekirdağ Nire bağlanır. 1961 yılında mahallenin yeni adı Küçükyoncalı olarak değiştirilmiştir. Yerleşim 14 Şubat 1878-3 Haziran 1878 tarihleri arsında Ruslar’ın, 30 Ekim 1912-20 Temmuz 1913 tarihleri arasında Bulgar ordusunun, 27 Temmuz 1920-30 Ekim 1922 tarihleri arasında Yunan ordusunun işgalinde kalmıştır.

 

KÜÇÜKYONCALI EKONOMİSİ

Mahallenin yerleşim alanı Yıldız (Istranca) dağlarıyla Ergene ovasının birleştiği hattır. Mahallenin kuruluşunda hayvancılık ağırlıklı olarak yapılırken, günümüzde tarım giderek önem kazanmış ve bölgede organize sanayinin gelişmesiyle istihdam zamanla sanayi sektörüne kaymıştır. Bugün Küçükyoncalı vatandaşları tarım yaparak, hayvan üreterek ve organize sanayi’de çalışarak geçimlerini sağlamaktadırlar. Tarım ürünlerinden buğday, arpa, yulaf, mısır ve ayçiçeği yanında her türlü sebze ve meyve türü üretilmekte ve büyükbaş hayvanların yanında koyun besiciliği de yapılmaktadır.

 

KÜÇÜKYONCALI ARSA FİYATLARI

Küçükyoncalı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  750 TL – 8.750 TL arasında değişmektedir.

 

KÜÇÜKYONCALI TARLA FİYATLARI  

Küçükyoncalı tarla fiyatları (m²)  200 TL – 850 TL arasında değişmektedir.

 


 

Küçükyoncalı’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Küçükyoncalı’dan arsa almak ya da Küçükyoncalı’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!