saray kurtdere arsa fiyatları

Kurtdere arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Kurtdere arsa fiyatlarını ve Kurtdere tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

SARAY KURTDERE HAKKINDA

Kurtdere, Tekirdağ ilinin Saray ilçesine bağlı bir mahalledir. Tekirdağ il merkezi Süleymanpaşa’ya 80 km, Saray ilçesine 11 km uzaklıktadır.

Kurtdere Mahallesi halkı 1877-1878 Osmanlı Rus savaşları sonucunda Bulgaristan’dan göç eden, kendilerine 93 Muhaciri de denilen ilk 50 hanenin o zamanki Sinanlı Mahallesi arazisi üzerine gelip yerleşmeleriyle kurulmuştur. Bulgaristan’dan göç eden 50 hanelik grup ilk olarak Aşağıpınar mevkiini mekan tutmuşlardır. Yaklaşık 130 yıl önce kurulan mahallenin Aşağıpınar mevkii o zaman çok sık ağaçlıklarla kaplı bir alandır. (Şu anki dönemde ağaçlar yerini otlak küçük su alanlarına bırakmıştır.) O zaman mahallede çok çakal ve kurt olduğundan dolayı mahallenin adı Kurtlu Dere adını almıştır. Zamanla söylene gelerek bugünkü Kurtdere adını alıştır. Mahallede Kore gazisi (Naim Kenar) ve Kıbrıs gazisi (Ali Aydın) isimli kişiler o dönemden bu döneme izler getiren sayılı kişilerdendir.

Yeni kurulan mahalle Balkan Savaşları sırasında tamamen yıkılıp yakılmış, kaçabilenler Anadolu’ya göçe mecbur kalmışlardır. Bugün mahallenin Kütahya-Merkez, Adapazarı-Hendek, İstanbul-Halkalı gibi yerleşim birimlerinde akrabaları mevcuttur. Savaş sona erdikten sonra geriye dönen ahali mahalleyi yeniden inşa etmiştir. Mahallede Sultan Abdülhamit zamanında yapılmış cami bulunmaktadır. 1893 yılına ait bu tarihi restore edilip yeniden kullanıma açılmıştır.

 

KURTDERE EKONOMİSİ

Kurtdere ekonomisi tarım ve hayvancılık ve organize sanayi bölgelerinin yakınlığı sebebiyle sanayi sektöründe mavi yakalı çalışanlara dayalıdır.

 

KURTDERE ARSA FİYATLARI

Kurtdere arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  160 TL – 460 TL arasında değişmektedir.

 

KURTDERE TARLA FİYATLARI

Kurtdere tarla fiyatları (m²)  20 TL – 140 TL arasında değişmektedir.

 


 

Kurtdere’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Kurtdere’den arsa almak ya da Kurtdere’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!