saray yuvalı arsa fiyatları

Yuvalı arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Yuvalı arsa fiyatlarını ve Yuvalı tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

SARAY YUVALI HAKKINDA

Yuvalı, Tekirdağ ilinin Saray ilçesine bağlı bir mahalledir.
Mahallenin ismi; çok eski tarihlerde, mahallenin bulunduğu alanın bataklık ve sazlık olduğu ve bu alanda yaşayan insanların barınmak için sazlardan yuvalar yaptıkları söylenmektedir. Yuvalı Mahallesi isminin buradan geldiği bilinmektedir.

Daha sonraki yıllarda Rum kökenli insanlar tarafından mahallenin şimdiki yerine kurulduğu bilinmekte, fakat kesin bir tarih yoktur. 1. Dünya Savaşı yıllarında çeşitli nedenlerden dolayı Rum kökenli insanlar buradan göç etmişler, yerlerine de Yunanistan’ın Selanik şehrinden ve Bulgaristan’dan Türkler gelip yerleşmiştir. 1960’lı yıllardan beri mahalleden dışarıya bir göç yaşanmaktadır. Göç edenler başta İstanbul olmak üzere değişik illerde yaşamaktadırlar.

Mahallede 1997 yılında Yuvalı Mahallesi Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği kurulmuştur. 60 Kişi üyesi bulunmaktadır. Bu dernek mahalle muhtarlığı ile beraber faydalı faaliyetlerde bulunmaktadır. Mahalle halkının bir kısmı ve gençler başta Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikalar olmak üzere civardaki fabrikalarda çalışmaktadırlar. 

 

YUVALI EKONOMİSİ

Mahallenin geçim kaynakları Tarım ve hayvancılıktır. Ekilebilir tarımsal arazinin %90’ı buğday ve ayçiçeği, kalan kısmı da yulaf, arpa, mısır ve pancar ekiminde kullanılır.

 

YUVALI ARSA FİYATLARI

Yuvalı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  500 TL – 4.200 TL arasında değişmektedir.

 

YUVALI TARLA FİYATLARI  

Yuvalı tarla fiyatları (m²)  200 TL – 400 TL arasında değişmektedir.

 


 

Yuvalı’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Yuvalı’dan arsa almak ya da Yuvalı’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!