tekirdağ hayrabolu arsa fiyatları

Hayrabolu arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Hayrabolu arsa fiyatlarını ve Hayrabolu tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

TEKİRDAĞ HAYRABOLU HAKKINDA

Tekirdağ’a 52 km uzaklıkta olan Hayrabolu’nun kuzeyinde Kırklareli, batısında Edirne, güneyinde Tekirdağ,doğusunda Muratlı bulunmaktadır. Toplam yüz ölçümü 1037 km karedir. Hayrabolu, Trakya‘nın en eski yerleşim birimlerinden biridir. Türkler tarafından ilk olarak 1358 yılında fethedilmişse de kısa bir süre sonra Roma İmparatorluğu’nca geri alınmıştır.

Bölgenin en verimli topraklarına sahip olup il merkezinin kuzey batısında Ergene havzasında, Hayrabolu deresi vadisinde kurulmuştur.

Arazisinin %60’ı ova, %35’i hafif engebeli olup %5’i orman örtüsüyle kaplıdır. Deniz seviyesinden en yüksek yeri 269 metreyle Kabahöyük tepesidir. Batı kesimleri Işıklar Dağı’nın alçak olan kuzeybatı uzantıları engebelidir. Bunun dışındaki alanlar ise çok parçalanmamış ve yer yer dalgalı düzlüklerden oluşan bir plato niteliğindedir.

Hayrabolu vadisi “U” kesitli, iki yamacı farklı eğilimli bir vadidir. Hayrabolu deresinin oluşturduğu bu vadinin güney yamacı, kuzey yamacına göre daha diktir. Hayrabolu’da diğer vadiler Kurtdere, Çengelköprü ve Çurçura vadileridir.

Hayrabolu ilçesi plato görünümünde olup, ortalama yükseltisi 210-220 metre civarındadır.

İlçe Topraklarının sularını Ergene ırmağının önemli kollarından Hayrabolu deresi toplar. Güney- Kuzey yönünde akan Hayrabolu deresi Hayrabolu ilçe merkezinden geçer ve kuzeyde Ergene ırmağına dökülür. Ergene ırmağının önemli kollarından biridir.

Hayrabolu’da 14 adet sulama göleti bulunmaktadır. Bunlar Bayramşah, Büyük Karakarlı, Çerkezmüsellim, Dambaslar, Hayrabolu merkez, Hedeyli, Karababa, Karakavak, Örey, Övenler, Parmaksız, Soylu, Susuzmüsellim, Temrezli göletleridir.

Hayrabolu’da Trakya geçit iklimi görülür. Kışları oldukça yağışlı ve çok soğuk,yazları az yağışlı ve sıcaktır.Yıllık yağış ortalaması 600mm’dir.

Hayrabolu’da, peynir helvası da meşhur bir tatlı çeşididir. Bu tatlı, höşmerim’e benzer ama höşmerim değildir ve kendine has güzel bir tadı vardır. Kemalpaşa tatlısından daha büyük ve tuzsuz peynirle yapılır. Ayrıca peynir ve yoğurdu da meşhurdur.

 

HAYRABOLU EKONOMİSİ

Hayrabolu’da ayçiçeği ve buğdaya dayalı tarımsal sanayi fabrikaları ile tarımsal ekipman imalatı işyerleri mevcuttur. Ayrıca yapımı tamamlanmış büyük bir organize sanayi alanı mevcuttur sınır kapılarına Tekirdağ limanına ve İstanbul’a yakın olması sebebiyle bu alan geleceğin sanayi bölgesi olma yolunda iddialı şimdiden bölge İstanbul’dan gelen 40 fabrika için ev sahipliği yapmaya hazırlanmaktadır bu fabrikalar bölgede yaklaşık 5000 kişiye iş imkânı sağlayacaktır.

 

HAYRABOLU ARSA FİYATLARI

Hayrabolu arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  500 TL – 12.300 TL arasında değişmektedir.

 

HAYRABOLU TARLA FİYATLARI

Hayrabolu tarla fiyatları (m²) 80 TL – 2.850 TL arasında değişmektedir.

 

BÜYÜKKARAKARLI ARSA FİYATLARI

Büyükkarakarlı arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.350 TL – 2.100 TL arasında değişmektedir.  Büyükkarakarlı tarla fiyatları (m²) 300 TL – 800 TL arasında değişmektedir.

 

ÇAMBAZDERE TARLA FİYATLARI

Çambazdere tarla fiyatları (m²) 130 TL – 1.650 TL arasında değişmektedir.

 

ÇERKEZMÜSELLİM ARSA FİYATLARI

Çerkezmüsellim arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 2.300 TL arasında değişmektedir Çerkezmüsellim tarla fiyatları (m²)  100 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

ÇIKRIKÇI ARSA FİYATLARI

Çıkrıkçı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  800 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir. Çıkrıkçı tarla fiyatları (m²) 100 TL – 750 TL arasında değişmektedir.

 

DAMBASLAR TARLA FİYATLARI

Dambaslar tarla fiyatları (m²) 120 TL – 2.850 TL arasında değişmektedir.

 

DANİŞMENT TARLA FİYATLARI

Danişment tarla fiyatları (m²) 100 TL – 610 TL arasında değişmektedir.

 

HEDEYLİ TARLA FİYATLARI

Hedeyli tarla fiyatları (m²) 100 TL – 1.350 TL arasında değişmektedir.

 

İLYAS ARSA FİYATLARI

İlyas arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.000 TL – 12.300 TL arasında değişmektedir. İlyas tarla fiyatları (m²) 100 TL – 600 TL arasında değişmektedir.

 

KABAHÖYÜK TARLA FİYATLARI

Kabahöyük tarla fiyatları (m²) 80 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir.

 

KADRİYE ARSA FİYATLARI

Kadriye arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  630 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir. Kadriye tarla fiyatları (m²) 120 TL – 550 TL arasında değişmektedir.

 

KAHYA ARSA FİYATLARI

Kahya arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  200 TL – 800 TL arasında değişmektedir

 

LAHANA ARSA FİYATLARI

Lahana arsa fiyatları (imarlı ort. m²)   750 TL – 3.700 TL arasında değişmektedir. Lahana tarla fiyatları (m²) 150 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

ŞALGAMLI ARSA FİYATLARI

Şalgamlı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  800 TL – 2.500 TL arasında değişmektedir. Şalgamlı tarla fiyatları (m²) 100 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

TATARLI ARSA FİYATLARI

Tatarlı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  500 TL – 1.200 TL arasında değişmektedir. Tatarlı tarla fiyatları (m²) 250 TL – 450 TL arasında değişmektedir.

 


 

Hayrabolu’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Hayrabolu’dan arsa almak ya da Hayrabolu’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!