tekirdağ malkara arsa fiyatları

Malkara arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Malkara arsa fiyatlarını ve Malkara tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

TEKİRDAĞ MALKARA HAKKINDA

Malkara, Tekirdağ ilinin bir ilçesidir. İl merkezinin yaklaşık 56 km batısında yer almaktadır.

Tekirdağ iline 56 km uzaklıkta olan Malkara’nın kuzey batısında Uzunköprü, kuzey doğusunda Hayrabolu, güney doğusunda Şarköy, güneyinde Gelibolu, batısında ise Keşan bulunmaktadır. 1.149 km²’lik yüzölçümü ile Tekirdağ ilinin toprak alanı en geniş ilçesidir.

Malkara 1870 yılına kadar Gelibolu’ya bağlı kalmış bu tarihte Edirne vilayetine bağlı Tekfurdağ Sancağına (Tekirdağ) bağlanmıştır. Bazı kayıtlara göre de Malkara 1880 yılında ilçe olmuştur.

Malkara ilçesi idari yönden 77 mahalleden oluşmaktadır.

Trakya bölgesine adını veren kavini Thrak (Trak)’lardır. Kaynaklar, Traklardan pek söz etmemektedir. Ancak son zamanlarda bu konuda yapılan araştırmalarda bunun böyle olmadığı anlaşılmıştır. Traklar M.Ö.  V. yüzyılda Kralları Adela zamanında Odrys adıyla anılırlar. Bunların, Yunanlılara ve Romalılara paralı askerlik yaptıkları bilinmektedir.
 
1980’li  yıllarda Bulgaristan da (Haskova’da) İngiliz araştırmacı James Mellart’ın yaptığı kazılarda ve  1988’de Tekirdağ
Naip köyündeki  kazılarda çıkan eserler, Trakların söylenenlerin aksine, zengin bir kültüre sahip olduğunu kanıtlamıştır.
 
Malkara’nın kuruluşuna gelince; kaynaklar Pers kralı Kserkes (Kayhüsrev) zamanında Yunan şehirleri ile yapılan savaşlar (Pers savaşları) sırasında, Malkara’ya çok yakın olan Gürgen Bayırı denilen yerde bir kalenin yapıldığı söylenmektedir. Bu kalenin civarında birçok yılan bulunduğundan, bu kaleye Farsça Margar veya Margaar adı verilmiştir. Farsça’da mar yılan, gar veya gaar da in-mağara anlamına geldiğine göre Malkara sözü, yılanlı mağara veya yılanlı kale anlamına gelmektedir. Malkara’ nın Kuruluşu’ndan Bugüne Kadar Geçen Zaman içerisindeki İsimleri zamanla bir’ çok değişikliklere uğramıştır.

İlçede yüksek dağlar, vadiler yoktur. Genelde toprakları, aşınmış, tepelerden yarı ova özelliği gösteren plato görünümündedir. Tekirdağ ilinin en önemli dağı olan Tekir Dağları Malkara’ya 25 km. mesafededir. Bu dağlar, ilçenin güney bölümünde, Tekirdağ-Gelibolu istikametinde uzanırlar. İlçenin sınırları Çimendere köyü yakınında son bulur. Ganos dağı, Tekir sıra dağlarının en önemli yükseltisidir.

 

MALKARA EKONOMİSİ

Malkara ilçesinde tarım alanlarının verimi Türkiye ortalamasının oldukça üstündedir. Dolayısıyla ilçede tarım ve hayvancılık oldukça iyi durumdadır. İlçe tipik bir tarım ilçesidir.

Malkara ilçesinde hâlen 2 un fabrikası, 1 yağ fabrikası, 2 tane yem fabrikası, 1 tekstil makineleri fabrikası, 7 adet tarım aletleri üretim fabrikası, 8 adet mandıra ve son zamanlarda yapılmakta olan günde 1000 ton süt kapasiteli Malkara Köylere Hizmet Götürme Birliğinin ortaklığında kurulan entegre süt fabrikası bulunmaktadır.

İlçede 1990 yılında faaliyete geçen Küçük Sanayi Sitesi de bulunmaktadır. Sanayi Sitesi, gerek ilçeye, gerek bölgeye yaptığı hizmetlerle bölge ekonomisine çok önemli katkılarda bulunmaktadır.

İlçe, yer altı madenleri bakımından da son derece zengindir. Trakya bölgesinin en önemli linyit kömür yatakları bu bölgededir. Malkara ilçesinin yer altı zenginliği bakımından sahip olduğu en önemli maden linyit kömürüdür. Kömür, ilçe ekonomisinde son derece önemli yer tutmaktadır.

 

MALKARA ARSA FİYATLARI

Malkara arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  600 TL – 28.300 TL arasında değişmektedir.

 

MALKARA TARLA FİYATLARI

Malkara tarla fiyatları (m²) 120 TL – 8.000 TL arasında değişmektedir.

 

ALAYBEY TARLA FİYATLARI

Alaybey tarla fiyatları (m²) 120 TL – 2.750 TL arasında değişmektedir.

 

BALABANCIK ARSA FİYATLARI

Balabancık arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.200 TL – 2.200 TL arasında değişmektedir. Balabancık tarla fiyatları (m²) 150 TL – 980 TL arasında değişmektedir.

 

BALLI ARSA FİYATLARI

Ballı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  700 TL – 3.300 TL arasında değişmektedir Ballı tarla fiyatları (m²)  120 TL – 400 TL arasında değişmektedir.

 

CAMİ ATİK ARSA FİYATLARI

Cami Atik arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 21.000 TL arasında değişmektedir. Cami Atik tarla fiyatları (m²) 300 TL – 580 TL arasında değişmektedir.

 

ÇAVUŞKÖY TARLA FİYATLARI

Çavuşköy tarla fiyatları (m²)  200 TL – 1.700 TL arasında değişmektedir.

 

ÇINARALTI ARSA FİYATLARI

Çınaraltı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.000 TL – 3.000 TL arasında değişmektedir. Çınaraltı tarla fiyatları (m²) 100 TL – 8.000 TL arasında değişmektedir.

 

GAZİBEY ARSA FİYATLARI

Gazibey arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.300 TL – 6.000 TL arasında değişmektedir.

 

GÖNENCE ARSA FİYATLARI

Gönence arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.400 TL – 2.500 TL arasında değişmektedir. Gönence tarla fiyatları (m²) 250 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.

 

HACIEVHAT ARSA FİYATLARI

Hacıevat arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  3.700 TL – 28.300 TL arasında değişmektedir. Hacıevat tarla fiyatları (m²) 200 TL – 800 TL arasında değişmektedir.

 

KADIKÖY ARSA FİYATLARI

Kadıköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 2.300 TL arasında değişmektedir. Kadıköy tarla fiyatları (m²) 200 TL – 600 TL arasında değişmektedir.

 

KOZYÖRÜK ARSA FİYATLARI

Kozyörük arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  600 TL – 1.600 TL arasında değişmektedir. Kozyörük tarla fiyatları (m²) 160 TL – 600 TL arasında değişmektedir.

 


 

Malkara’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Malkara’dan arsa almak ya da Malkara’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Malkara arsa fiyatlarını ve Malkara tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!