Türkmenli Arsa Fiyatları

Türkmenli arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Türkmenli arsa fiyatlarını ve Türkmenli tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

TÜRKMENLİ HAKKINDA

Türkmenli, Tekirdağ ilinde yer almakta olup, Marmaraereğlisi ilçesine bağlıdır. Marmaraereğlisi ilçesine 12 Km uzaklıktadır.Türkmenli Köyü Tekirdağ şehir merkezine mesafesi ise yaklaşık 29 Km’dir.2012 TUİK Nüfus verilerine göre Marmaraereğlisi Türkmenli Köyünde toplam 298 kişi yaşamaktadır.

İlçenin kuzeybatısında Türkmenli göleti bulunmakta olup, sulama amaçlı olarak 2001 yılında DSİ tarafından işletmeye açılmıştır. Önemli akarsular olmamakla birlikte, dere olarak nitelendirilen batı bölgesinde Bağlar deresi, doğu bölgesinde Kamaradere, Sultanköy Mahallesinde de Kınıklı dereleri Marmara Denizine dökülmektedir.Marmara Ereğlisi’nde sanayi tesislerinin kuruluş tarihi oldukça eskilere gider. 1954 yılında Ereğli Limanı’nda “Türk Petrol” depoları işletmeye açılarak, buradan Trakya ve İstanbul’a sevkiyata başlamıştır. Türkmenli köyünde kurulan ” Altın Kadife Fabrikası ” tekstil fabrikalarının önemlilerindendir. Türkmenli Mahallesinde bulunan, 1969 yılında köy halkı tarafından yaptırılmış olan cami 900 kişilik kapasiteye sahiptir. 

 

 

TÜRKMENLİ EKONOMİSİ

Köyün ekonomisi Tarım, Besicilik, Arıcılık (Bal üretimi) ve Hayvancılığa dayalıdır.

 

TÜRKMENLİ ARSA FİYATLARI

Türkmenli arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 350 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir.

 

TÜRKMENLİ TARLA FİYATLARI

Türkmenli tarla fiyatları (m²)  50 TL – 300 TL arasında değişmektedir. 

 


 

Tekirdağ Marmaraereğlisi Türkmenli ‘de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz.Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Marmaraereğlisi Türkmenli ‘de arsa almak ya da Türkmenli ‘de arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!