Veliköy Arsa Fiyatları

Veliköy arsa fiyatları belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Veliköy arsa fiyatlarını görebilirsiniz.

 

VELİKÖY HAKKINDA

Çerkezköy, Türkiye’nin Tekirdağ iline bağlı bir ilçedir. İl merkezi Tekirdağ’a 56 Km, İstanbul’a ise 110 Km uzaklıktadır.

Kasabanın bulunduğu yerde Velipaşa çiftliği bulunduğu için burada kurulan köye Veliköy adı verilmiştir. Veliköy halkı Balkan savaşlarında Bulgar, 1919’da Yunan işgalini yaşıyor. Cumhuriyet döneminde Çorlu’ya bağlı bir köy iken 1958’den sonra Çerkezköy’e bağlanıyor.

Köy Bulgaristan’ın Selvi kazasının Dobramirka köyünden 1877-1878 yıllarında göç eden 30 haneden oluşmuştur. Aynı köyden göç eden bir bölüm aile de Balıkesir’in Kurtdere köyünü kurmuşlardır. Ünlü Kurtdereli Mehmet Pehlivan ile Veliköy halkının soydaşlığı olduğu söylenmektedir.

Veliköy’ün 10 Km. güneyinde bulunan Bahçedere mevkiinde Bizans döneminden kalma su sarnıçları bulunmaktadır. Yine Veliköy’lülerin Köyyeri olarak adlandırdıkları yerde eski yerleşim yeri olduğuna dair kalıntılar mevcuttur.

Veliköy’ün hızla artan ve gelişen nüfusuyla sanayi bölgeleri ve tesisleri önem bölgesi olarak iki ayrı alanda toplanmıştır. Yalıboyu sanayi bölgesi kasabanın Çorlu tarafı girişindedir. Bu bölgede büyük ve küçük ölçekli sanayi tesisleri mevcut olup faaliyetlerine devam etmektedirler. Aynı zamanda üst sanayi bölgesinde de yine büyük ve küçük ölçekli sanayi tesisleri bulunmaktadır.

 

VELİKÖY EKONOMİSİ

Bölgenin ana tarım ürünü buğday, ayçiçeği ve kabaktır. Kasaba içi ticaret olarak süt ön planda gelmektedir.

 

VELİKÖY ARSA FİYATLARI

Veliköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 550 TL – 4.400 TL arasında değişmektedir.

 

VELİKÖY TARLA FİYATLARI

Veliköy tarla fiyatları (m²) 80 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 


 

Tekirdağ Çerkezköy Veliköy’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz.Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Tekirdağ Çerkezköy Veliköy’den arsa almak ya da Veliköy’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!