altınova kaytazdere arsa fiyatları

Kaytazdere arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Kaytazdere arsa fiyatlarını Kaytazdere tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

ALTINOVA KAYTAZDERE HAKKINDA

Kaytazdere, Yalova‘nın Altınova ilçesine bağlı bir belde. Belde, merkez mahalle adı verilen tek bir mahalleden oluşur.

Kuruluş tarihi kesin olarak bilinmeyen Kaytazdere, Balkan Savaşı sırasında Bulgaristan’dan göç eden 40 Türk ailenin buraya 1879-1890 yılları arasında gelipo yerleşmesiyle kuruldu. Kaytazdere’ye ikinci göç dalgası ise 1930’larda Rize‘den geldi.

Kaytazdere, Kocaeli’nin Karamürsel ilçesine bağlı iken 1995 yılında Yalova ilçesinin il, Altınova beldesinin de ilçe yapılmasıyla birlikte, Altınova ilçesine bağlandı. Belediye Kuruluş tarihi 31 Aralık 1987 olan beldenin fiili Belediye teşkilatı 1989 yılında yapılan yerel seçimler sonrasında kuruldu. Beldenin adı halk arasında Saraycık olarak da bilinir.

Kaytazdere, İzmit Körfezi kıyısından başlayarak Samanlı Dağları’na doğru içeriye uzanan geniş bir alanda kurulmuştur. Kasaba, ilçe merkezine 3 km, il merkezine 24 km uzaklıktadır. Kasabanın doğusu ve güneyinde Tokmak ve Dereköy, kuzeyinde ise Altınova ve Hersek Köyü ile komşu sınırı bulunmaktadır.

 

KAYTAZDERE EKONOMİSİ

Belde ekonomisi tarım, turizm ve hayvancılığa dayalıdır. Beldenin denize girilebilecek tek yeri Saralkent kesiminde bulunan plajdır.

Kaytazdere çevre ilçe ve köylerin gelişmesinde  büyük rol oynayan bir belde olmuştur. Karamürsel Bey Eğitim Merkezi Komutanlığının bulunduğu araziler II dünya savaşı yıılarında köylülerden kamulaştırılarak alınmış, Hava Kuvvetlerine verilmiş ve o yıllardan sonra Amerikan Üssü   olarak 1970’li yılların ortasına kadar kullanılmıştır.

Amerikan üssü o yıllarda bölgeye büyük bir ekonomik girdi sağlamıştır. Kaytazdere o yıllarda  bundan yeterince faydalanamamıştır. Hatta Köylülerin verimli topraklarının kamulaştırmayla elinden alınması  onları kıraç arazide tarım yapmak zorunda bırakmış ve  gelir kaybına  neden olmuştur. Karamürsel Bey Eğitim Merkezi Kaytazdere’nin Belediye olmasında büyük pay sahibi olmuş ve beldenin gelişmesinde en büyük etkenlerden biri olmuştur.

Kaytazdere de halkın geçim kaynağı daha önceleri tarım iken arazilerin bölünmesiyle yeterince kazanç sağlanamadığından fabrika ve diğer sektörde işçi olarak çalışmaya başladı. Meyvecilik ve seracılık önemli bir kazanç kaynağı olmakla birlikte maliyet girdilerinin artmasıyla ve arazilerin imara açılmasıyla gerilemeye başlamıştır.

 

KAYTAZDERE ARSA FİYATLARI

Kaytazdere arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  700 TL – 7.500 TL arasında değişmektedir.

 

KAYTAZDERE TARLA FİYATLARI

Kaytazdere tarla fiyatları (m²)  600 TL – 650 TL arasında değişmektedir.

 


 

Kaytazdere’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Kaytazdere’den arsa almak ya Kaytazdere’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!