altınova subaşı arsa fiyatları

Subaşı arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Subaşı arsa fiyatlarını Subaşı tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

ALTINOVA SUBAŞI HAKKINDA

Subaşı, Yalova ilinin Altınova ilçesine bağlı bir belde. Denizgören, Merkez ve Altınkent adı verilen 3 mahallesi bulunmaktadır.

1935 yılında Romanya’dan göç eden muhacirler tarafından şimdiki adıyla kurulan köy, 7 Haziran 1992 tarihinde belediye statüsü alarak beldeye dönüştü. Belde, Yalakdere Vadisi’nin batısında ve Samanlı Dağları’nın eteklerinde olup, beldenin sınırları Marmara Denizi’ne kadar inmektedir. Yalova-Kocaeli karayolu üzerinde, güney yöndedir. Yaklaşık yüzölçümü 800 hektar olan beldenin komşuları, kuzeydoğuda Hersek ve Altınova, güneyde Geyikdere ve batıda Çavuşçiftliği’dir.

Belde, Yalova il merkezine 21 km, Taşköprü’ye 11 km, Çiftlikköy’e 16 km, Termal’e 34 km, Çınarcık’a 39 km, Armutlu’ya 76 km, Kaytazdere’ye 8 km, Kadıköy’e 29 km, Koru’ya 34 km, Esenköy’e 56 km, Altınova’ya 3 km ve Karamürsel’e 10 km ve Altınova ilçe merkezine 2 km uzaklıktadır.

Belde, Yalova–Kocaeli karayolu üzerinde olduğundan Yalova–Subaşı arasındaki belediye ve minibüs seferlerinin sık aralıklarla oluşu ulaşımı daha da rahatlatmıştır. Subaşı-Karamürsel arasında işleyen halk otobüsleri ile de Altınova’ya ulaşım sağlanmaktadır. Yollar asfalt, parke ve stabilizedir.

1 Temmuz 2004 tarihli üçlü kararname ile 3002 adet Kalıcı Konutun Belde sınırları içine alınması ve depremzede vatandaşların konutlara yerleşmeye başlamaları ile beldenin nüfusu daha da artmıştır.

 

SUBAŞI EKONOMİSİ

Subaşı’nın geçim kaynağı sulanabilir kültür meyveciliği olup, nüfusun %10’u çevre yörelerdeki fabrikalarda çalışarak geçimini sağlamaktadır. Beldede özellikle nektarin, kivi, elma, erik, hurma, armut, zeytin, kiraz, ceviz bahçelerinde üretim yapılmaktadır.

 

SUBAŞI ARSA FİYATLARI

Subaşı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  600 TL – 2.200 TL arasında değişmektedir.

 

SUBAŞI TARLA FİYATLARI

Subaşı tarla fiyatları (m²)  180 TL – 400 TL arasında değişmektedir.

 


 

Subaşı’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Subaşı’dan arsa almak ya Subaşı’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!