altınova tavşanlı arsa fiyatları

Tavşanlı arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Tavşanlı arsa fiyatlarını Tavşanlı tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

ALTINOVA TAVŞANLI HAKKINDA

Tavşanlı, Yalova ilinin Altınova ilçesine bağlı Topçular olarak da bilinen bir beldedir.

Belde, Yalova il merkezine 13 km, Altınova ilçe merkezine 7 km uzaklıktadır. Uzun yıllardır beldedeki feribot iskelesi Anadolu’dan gelen araçları, İzmit Körfezi yoluna girmeden, deniz yoluyla, İstanbul’un Anadolu Yakası’na bağlayan bir geçiş noktası olmuştur.

Kurulduğundan beri aynı ismi taşıyan köy, 1996 yılında belediye statüsü alarak beldeye dönüşmüştür.

Tavşanlı Beldesi’nin tarihi çok eski yıllara dayanır. 1200’lü yıllarda Osmanlı Beyliği’nin Kütahya ve Eskişehir civarından Marmara’ya doğru genişlemesi döneminde kurulmuş bir yerleşimdir. Tavşanlı Kurtuluş Savaşı’nda çok sayıda düşman işgaline uğradıysa da işgal edilemeyen ender yerlerden birisidir.

Tavşanlı Beldesi Çam ağaçları ile çevrili Geyikdere tepesi, İzmit Körfezi’nin muhteşem manzarası ile ender rastlanan doğal bir piknik alanıdır.

 

TAVŞANLI EKONOMİSİ

Beldede geçim; tarım ve hayvancılıkla sağlanmaktadır. Ayrıca, feribot iskelesi ve civardaki sanayi kuruluşları ile Altınova Tersane bölgesi, beldenin ekonomisini oluşturur.

Tarıma dayalı ekonomisinde taze sebze ve meyve üreticiliği, çiçek yetiştiriciliği önemli yer tutmaktadır. Yahyaoğlu Tavuk Çiftliği’nde üretilen yumurtalar ise tüm bölgenin yumurta ihtiyacını karşılamaktadır

Tavşanlı’nın ekonomisinde bacasız sanayinin önemli yeri vardır. Faaliyetine devam eden Excalibur kot fabrikasının yanı sıra tül üretim atölyesi ve bir mermer fabrikası da istihdama katkı sağlamaktadır.

 

TAVŞANLI ARSA FİYATLARI

Tavşanlı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL – 5.400 TL arasında değişmektedir.

 

TAVŞANLI TARLA FİYATLARI

Tavşanlı tarla fiyatları (m²)  180 TL – 400 TL arasında değişmektedir.

 


 

Tavşanlı’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Tavşanlı’dan arsa almak ya Tavşanlı’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!