çiftlikköy gacik arsa fiyatları

Gacik arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Gacik arsa fiyatlarını Gacik tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

ÇİFTLİKKÖY GACİK HAKKINDA

Gacık, Yalova ilinin Çiftlikköy ilçesine bağlı bir köy.

Köy, 1911 yılından beri aynı adı taşımaktadır. Köy Yalova iline 12, Çiftlikköy ilçesine 7 km uzaklıktadır

İsmini 200-300 yıl önce obasını taşıyan bir Yörük kadınından aldığı söylenen, Yalova’nın en eski tanınmış köylerinden olan Gacık Köyünün, tarihini belgeleyen yazıtlardan, yaşayan medeniyetlerin varlıklarının M.Ö.1.yüzyıla kadar uzandığı anlaşılmaktadır. Gacık köyünde bulunan tarihi kabartmalı yazıt (Stel) iki bölümden oluşmaktadır.

Üst kısmında kabartma yer almakta olup, alt kısmında ise açıklama metni bulunmaktadır. ‘Açıklama metninde Halk Meclisi Halkın İşlerini Kusursuz ve hakkaniyetli Biçimde Yönettiği ve Kendi Kesesinden Şenlik Düzenlediği için Filotimosun onuruna Stel dikilmesini kararlaştırmıştır.’ Adı geçen Stel, Yalova Açık Hava Müzesi’nde sergilenmektedir.

Gacık köy meydanında bulunan tescilli hamamın restarasyonu için proje hazırlık çalışmalarına başlanmış olup, aynı parselde bulunan ve Ulu Önder Atatürk’ün köyü ziyaret ettiğinde gölgesinde dinlendiği tescilli iki çınar ağacının yanındaki köy kahvesi, WC ile birlikte tarihi dokuya uygun çeşme yapılması için proje çalışmaları devam etmektedir.

GACİK EKONOMİSİ

Yüksek bir tepe üzerine kurulan köyde hayvancılık, tavuk ve yumurta yetiştiriciliği önemli bir yer tutarken, bol taze sebze ve meyveleri, cevizi de ünlüdür. Ormanlık alanı ve yeşilliği ile yörenin görülmeye değer köylerindendir.

 

GACİK ARSA FİYATLARI

Gacik arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  330 TL – 4.300 TL arasında değişmektedir.

 

GACİK TARLA FİYATLARI

Gacik tarla fiyatları (m²)  150 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 


 

Gacik’ta bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Gacik’tan arsa almak ya Gacik’tan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!