çiftlikköy ilyasköy arsa fiyatları

İlyasköy arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında İlyasköy arsa fiyatlarını İlyasköy tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

ÇİFTLİKKÖY İLYASKÖY HAKKINDA

İlyasköy, Yalova ilinin Çiftlikköy ilçesine bağlı bir köy. Yalovaya 25 Km mesafede yer almaktadır.

Köyde M.Ö. 500 tarihlerine ait olduğu sanılan bir stel ile 600 yıllık bir camii bulunmaktadır. Köy Yalova iline 22, Çiftlikköy ilçesine 11 km uzaklıktadır. 16.Yüzyılda İstanbul Beyazıd Camii’nin yapımı sırasında, inşaatın kereste deposu olarak kullanıldığı söylenen köyün adının da bu tarihlerden kaldığı söylenir.

Camii inşaatın deposundaki işleri takip eden İlyas adlı bir usta varmış. İstanbul’daki Camii’nin inşaatından malzemeler artınca, kalanlar ile depo olarak kullanılan yere bir camii yapmaya başlamışlar. Daha sonra İlyas ustanın yapımına vesile olduğu camiinin yakınına gelip yerleşenler burasını bir yerleşim merkezi haline getirerek İlyasköy adını vermişler.

Yaklaşık 600 yıllık olan camiinin avlusunda bir mezar kitabesi bulunmaktadır. M.Ö.500 tarihlerine ait olduğu sanılan bir stel de, buranın geçmişinin daha eski tarihlere dayandığını belirtmektedir.

 

İLYASKÖY EKONOMİSİ

İlyasköy Tavukçuluğun, sebze ve meyveciliğin yaygın olduğu bir ekonomiye sahiptir.

İLYASKÖY ARSA FİYATLARI

İlyasköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  550 TL – 750 TL arasında değişmektedir.

 

İLYASKÖY TARLA FİYATLARI

İlyasköy tarla fiyatları (m²)  70 TL – 450 TL arasında değişmektedir.

 


 

İlyasköy’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

İlyasköy’den arsa almak ya İlyasköy’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!