çiftlikköy kılıç arsa fiyatları

Kılıç arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Kılıç arsa fiyatlarını Kılıç tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

ÇİFTLİKKÖY KILIÇ HAKKINDA

Kılıç, Yalova ilinin Çiftlikköy ilçesine bağlı bir köy. 1902’den beri aynı adla anılan köy, 20. yüzyılın başlarında 500 Ermeni nüfusa ev sahipliği yapmaktaydı.1926 yılında Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde köy statüsünü aldı. Kurtuluş Savaşı’ndan önce Ermenilerin çoğunlukta olduğu bir yerleşim olmasına karşılık, savaş sonrasında şimdiki halkın yerleşimi haline gelmiştir.
Köy, Yalova il merkezine 16 km, Çiftlikköy ilçe merkezine 11 km uzaklıktadır.

Kirazlı köylerine yaklaşık 1 Km mesafede Marmara Denizine ve Elmalık Ovasına hâkim bir noktada bulunan yamaç paraşütü uçuş noktası ve piknik alanı olarak düzenlenen İstihkâm Tepe Mesire Yeri, çevresindeki zengin orman dokusu, il merkezi ve çevre köylere yakınlığı ile Yeşil Mavi Turizm Seyir Yolu güzergahında olması sebebi ile yerli ve yabancı turistlerin hoşca vakit geçirebileceği piknik ve kamp yapılabilecek önemli seyir ve foto safari noktalarından bir tanesidir.

 

KILIÇ EKONOMİSİ

Köyün ekonomisi tarım, sebzecilik ve hayvancılığa dayalıdır. Mis kokulu şeftali bahçeleri ve elması ile ünlü Kılıç Köy, Yalova’nın gelişmiş köylerinden biridir. Ayçiçeğinin de bolca yetiştiği köyde her türlü sebze, mısır ve buğday tarlaları geniş bir yer kaplar. Köy halkının yaşamında hayvancılığın da önemli yeri vardır. 

 

KILIÇ ARSA FİYATLARI

Kılıç arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  330 TL – 4.400 TL arasında değişmektedir.

 

KILIÇ TARLA FİYATLARI

Kılıç tarla fiyatları (m²)  120 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 


 

Kılıç’ta bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Kılıç’tan arsa almak ya Kılıç’tan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!