çınarcık koru arsa fiyatları

Koru arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Koru arsa fiyatlarını ve Koru tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

ÇINARCIK KORU HAKKINDA

Koru, Yalova ilinin Çınarcık ilçesine bağlı bir belde. Belde, Koru Beldesi Yalova merkezine 13 km. Çınarcık ilçe merkezine 6. km. Armutlu’ya ise 41 km. uzaklıktadır. 1994 yılında Belediye olan beldenin nüfusu 4000 kişidir.

Koruya hayat veren Doğandere dağlardan inip denize ulaşır. Yalova’ya 13km uzaklıkta olan Koru beldemiz ova ve hafif engebeli bir arazi yapısına sahip denizi ve plajı ile şirin bir sahil beldesidir küçük ovanın tamamı birinci sınıf bir tarım arazisidir. Samanlı dağlarından uzanıp Küçük ovayı baştan aşağıya geçerek denize ulaşan Doğan dere beldeye bir başka güzellik bir başka renk katar. Tarımsal sulamada kullanılan doğan dere beldenin tek akarsuyudur.

Bizans İmparatorluğu döneminde kurulan köye Rumca güzel orman anlamına gelen Kuri adı verilmiştir. 1924 yılına kadar belde nüfusunun tamamını yerleşik Rum nüfusu oluşturmaktayken, 1924 yılında mevcut Rum nüfus ile Yunanistan’ın Selanik ili Drama ilçesinde yaşayan Türk nüfus arasında yapılan mübadele sonucunda belde nüfusunun tamamı Türklerden oluşmuştur. Beldenin adı, Türk nüfusunun yerleşmesi ile Koru adını almıştır. Köyün 18 Haziran 1992 tarih ve 92/40349 sayılı kararname ile Koru ismiyle belediye olması onaylanmıştır. 27 Mart 1994 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimi sonucunda ise Koru Belediyesi resmen kurulmuştur.

Koru’ya ulaşımı, Yalova deniz otobüsleriyle ya’da yaz aylarında Çınarcık’tan yapılan deniz seferleriyle sağlamak mümkündür. Kış aylarında Çınarcık’a turyol seferleri de vardır.

 

KORU EKONOMİSİ

Seracılık belde halkının en önemli geçim kaynağını oluştururken zeytin yetiştiriciliği, bamya ve bezelye gibi tarla bitkilerinin yetiştirilmesi de yaygındır.

 

KORU ARSA FİYATLARI

Koru arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  650 TL – 8.300 TL arasında değişmektedir.

 

KORU TARLA FİYATLARI

Koru tarla fiyatları (m²)  500 TL – 4.600 TL arasında değişmektedir.

 


 

Koru’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Koru’dan arsa almak ya da Koru’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!