yalova termal akköy arsa fiyatları

Akköy arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Akköy arsa fiyatlarını Akköy tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

TERMAL AKKÖY HAKKINDA

 Akköy, Yalova ilinin Termal ilçesine bağlı bir köy. Köyün yakınlarında çıkan kireçten dolayı önce Aktepe sonra Akköy denilmiştir. 

1877/1878 Osmanlı- Rus harbinden sonra Kafkaslardan Anadolu’ya Müslüman ahalinin göçü başlamıştır.
Gökçedere ve Üvezpınar halkı ilk önce Batum’dan İstanbul-Sarıyer ve Davutpaşa Kışlasına bilahare, bugünkü yerlerine yerleştirilmiştir. Gökçedere halkı, 1297(1881)’de 1,Millet Meclisi üyelerinden asliye nazırı sabıkı Hasan Fehmi delaletiyle Hükümet tarafından Batum’un Marditti kasabasından hicret eden gürcü muhacirlerden oluşmaktadır.

Üvezpınar halkı ise, Gürcistan’ın Acara bölgesindeki Çhala Vadisinden gelen Magaroğlu, Köseoğlu, Faslıoğlu, Lepaoğlu, Çuhadaroğlu, Turunçoğlu ve Melekoğlu sülalelerinden oluşmakta olup ilk gelenler tahmini 25 kişi civarında ve Hapuri lehçesi konuşmaktadır. Geldikleri kasabanın adı bugün Gürcistan’da Berlivani (Pehlivan) adını taşımaktadır. Çanakkale savaşlarında 27 şehit verilmiştir.
Üvezpınar halkından bir grup 1925 tarihinde Yenimahalle’ye yerleşerek bu köyü oluşturmuştur.
İlçeye bağlı Akköy ise, Karamürsel’in 1326 tarihinde Orhangazi tarafından fethine müteakip kurdurulmuş en eski Türk köylerindendir. İlk yerlileri manav tabir edilen Oğuz Türklerinin Kayı boyundan Yörüklerin yerleşik hayata geçenleridir.
Gökçedere ve Üvezpınar 18 Mayıs 1992 tarih ve 40163 sayılı karar ile birleşerek belde olmuştur. 27 Mart 1994 tarihinde yapılan genel mahalli idareler seçimleri sonucu 04.04.1994 tarihinde belediye kuruluşu yapılmıştır.06.06.1995 tarih ve 550 sayılı KHK ile bu iki köy (mahalle) İlçe merkezini oluşturmuş, Akköy ve Yenimahalle ise, “Termal” ismi verilen ilçeye bağlanmıştır.

Köy Yalova iline 15, Termal ilçesine 3 km uzaklıktadır.

 

AKKÖY EKONOMİSİ

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Akköy köyünde sebze ve çiçekçilik  gelişmiştir

 

AKKÖY ARSA FİYATLARI

Akköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  500 TL – 3.750 TL arasında değişmektedir.

 

AKKÖY TARLA FİYATLARI

Akköy tarla fiyatları (m²)  120 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 


 

Akköy’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Akköy’den arsa almak ya Akköy’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!