yalova armutlu arsa fiyatları

Armutlu arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Armutlu arsa fiyatlarını ve Armutlu tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

YALOVA ARMUTLU HAKKINDA

Armutlu, Yalova ilinin bir ilçesi.

Armutlu, Marmara Denizi’nin doğusunda Gemlik Körfezinin kuzeyinde yer almaktadır. İlçe kuzeydoğudan Yalova, doğudan Orhangazi, güneydoğudan Gemlik, güneybatı ve kuzeyden deniz ile çevrilidir. Yalova il merkezine 55 km, Gemlik’e 27 km mesafede olan ilçenin, Mudanya ve İstanbul ile deniz ulaşımı bulunmaktadır.

Armutlu’ya ilk yerleşenlerin kimler olduğu ve ne zaman yerleştikleri bilinmemektedir. Tarihi kayıtlarda M Ö. V.yüzyılda Bithynia Krallığı’nın sınırları içerisinde, M Ö. I.yüzyıldan sonra Roma egemenliğinde, Roma’nın ikiye ayrılmasının ardından Bizanslıların egemenliğinde, daha sonra Selçuklular ile Bizanslılar arasında sürekli el değiştirmiştir. Son olarak 1324 yılında Orhan Gazi döneminde Osmanlı topraklarına dâhil edilmiştir.

1324 yılında Osmanlı topraklarına dahil edilmiş olması, Osmanlı’dan önce de Armutlunun bir yerleşim merkezi olduğunu göstermektedir. Bu konudaki en önemli göstergelerden birisi Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde yer almaktadır. Seyahatnamede, Evliya Çelebi 1050 senesinin Sefer ayının altıncı günü Mudanya Kasabası’na vardıklarından ve oradan bir gemi ile Bozburun İskelesi’ne geldiklerinden söz etmektedir.

Osmanlı, Armutlu’yu topraklarına katmasından sonra Mudanya ve Trilye’den getirdiği Türkleri buraya yerleştirmiştir. Uzun bir dönem Türkler ve Rumlar burada birlikte yaşamışlardır.

Marmara Bölgesi’nin batısında uzanan ve ilçenin kendi adını verdiği Armutlu Yarımadası’nda, Doğusunda Gemlik, Kuzeyinde Samanlı Dağları, Batısı ile Güneybatısında Marmara Denizi arasında yer alır.İlçe Yalova’ya 55km., Gemlik’ e 38 km., Bursa’ ya 70 km. uzaklıktadır. İstanbul’a ise deniz yolu ile 37 deniz mili mesafededir. Yalova’nın en dağlık ilçesi olan Armutlu, Samanlı Dağları’ndan Bozburun’a kadar batıya doğru uzanmaktadır. İlçenin %70’lik bir kısmı eğimli, diğer kısımları düzlüktür. Armutlu’nun denizlerde olan burunları; Çelikkaya Burnu, Kapaklı Burnu, Kalem Burnu ve Meyhane Burnu’dur. En önemli akarsuyu ise Kaleder akarsuyudur.

Armutlu coğrafi konumu itibarıyla İstanbul’a yakın olması nedeniyle kültürel olarak İstanbul’a yatkındır. Nüfus’un önemli bir bölümünü Osmanlı döneminde buraya Mudanya ve Trilyeden getirilmiş olan Türkler oluşturmaktadır. Bunun dışında Balkanlardan da önemli ölçüde göç almış olması nedeniyle demografik yapı çeşitlilik arz etmektedir.

2015 günü yapılan Genel Nüfus Sayımına göre, şehir nüfusu 5.974, köy nüfusu 2.518 olmak üzere ilçenin toplam nüfusu 8.492’dir.

Armutlu gerek kaplıca, gerekse deniz turizmi ve tarihi yapısıyla önemli bir cazibe merkezidir. Armutlu-Yalova yolu üzerinde bulunan jeotermal su, başlıca kaplıca turizm kaynağıdır. Bunun yanı sıra sahip olduğu temiz denizi ve su sporları açısından deniz turizmi açısından da önemli bir cazibesi bulunmaktadır.

Diğer taraftan Armutlu’nun tarihi itibarıyla sahip olduğu Bülbül deresi kıyısında bulunan lahit kalıntısı, Osmanlı’dan kalmış olan H. Ali Paşa Camii, tarihi köprü ve Osmanlı Hamamı kültürel turizm açısından önemli yer tutmaktadır.

 

ARMUTLU EKONOMİSİ

Armutlu’nun ekonomisi büyük ölçüde zeytin tarımına, balıkçılığa ve turizm işletmeciliğine bağlıdır. Özellikler son yıllarda yapılan tesislerle kaplıca ve termal tesisler turizmde önemli gelir kaynağıdır.

 

ARMUTLU ARSA FİYATLARI

Armutlu arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  250 TL – 8.600 TL arasında değişmektedir.

 

ARMUTLU TARLA FİYATLARI

Armutlu tarla fiyatları (m²)  80 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.

 

 BAYIR ARSA FİYATLARI

Bayır arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL – 8.600 TL arasında değişmektedir. Bayır tarla fiyatları (m²)  100 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

FISTIKLI ARSA FİYATLARI

Fıstıklı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  320 TL – 2.700 TL arasında değişmektedir. Fıstıklı tarla fiyatları (m²)  180 TL – 290 TL arasında değişmektedir.

 

HAYRİYE TARLA FİYATLARI

 Hayriye tarla fiyatları (m²)  100 TL – 800 TL arasında değişmektedir.

 

KAPAKLI ARSA FİYATLARI

Kapaklı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.100 TL – 2.750 TL arasında değişmektedir. Kapaklı tarla fiyatları (m²)  400 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.

 

KARŞIYAKA ARSA FİYATLARI

Karşıyaka arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  850 TL – 4.000 TL arasında değişmektedir. Karşıyaka tarla fiyatları (m²)   140 TL – 600 TL arasında değişmektedir.

 

MECİDİYE ARSA FİYATLARI

Mecidiye arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  250 TL – 1.300 TL arasında değişmektedir. Mecidiye tarla fiyatları (m²)  85 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 

SELİMİYE TARLA FİYATLARI

Selimiye tarla fiyatları (m²)  80 TL – 380 TL arasında değişmektedir.

 


 

Armutlu’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Armutlu’dan arsa almak ya da Armutlu’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!