yalova çiftlikköy arsa fiyatları

Çiftlikköy arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Çiftlikköy arsa fiyatlarını ve Çiftlikköy tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

YALOVA ÇİFTLİKKÖY HAKKINDA

Çiftlikköy, Yalova ilinin bir ilçesidir.

Yalova merkezine 5 km. uzaklıkta bulunan Çiftlikköy’ün belediye sınırı 5.946 dönümdür. Yalova İzmit Devlet Karayolu üzerinde bulunan ilçe Yalova’nın doğusunda Marmara Denizinin güneyinde Karamürsel İlçesi’nin batısında yer alır. Tek beldesi Taşköprüdür. Köyleri Gacık, Laledere, Çukurköy, Burhaniye, Dereköy, Kabaklı, Denizçalı, İlyasköy, Kılıç’tır. Gacık, kirazı ile meşhurdur. Türkiye’nin ilk bayan muhtarı bu köyümüzdedir. Tarihi bir de hamam vardır. İsmi Laledere olmasına rağmen karanfil seraları ile meşhur olan köyü aynı zamanda bir orman köyüdür.

Kolay ulaşımı ile Yalova’nın en işlek, hareketli ve çekici ilçelerindendir. İlçe yerleşim olarak Türkiye’nin en işlek yollarından biri olan Yalova-İzmit E-5 karayolu üzerindedir.

İlçenin geçmişi oldukça eskiye dayanır. Yörenin ilk adı “Pylai” dir. Yörede; Helenistik dönemden Bizans dönemine kadar çok sayıda ve değişik zamanlara ait yazıtlar ele geçmiştir.

İlk yerleşim yeri, 11’nci yüzyılda bugünkü Hersek köyünün yanında önemsiz bir yerdedir. İmparator İustinianos devrinde, Hersek-İznik yolu önem kazanınca, Pylai kenti de büyük gelişme gösterir.

1097 yılında, 1’nci Haçlı Seferinde, Latin ordularının bir kısmı buradan geçmiştir. 1146 yılında bir takım Hıristiyan göçmenleri Pylai şehrine yerleşirler. Ayrıca: 93 harbinden sonra Bulgaristan Şumlu kasabasından gelenler ve 1923 yılında Kafkaslardan göçüp gelenler de buraya yerleşirler.

İlçede: Kara kilise kalıntıları ve Helenopolis kalıntıları vardır. Helenopolis şehri, Roma imparatoru Constantinus’un annesi Helena’nın doğduğu ve adını verdiği bir yer olarak önem kazanmaktadır.

Çiftlikköy ismi, 1932 yılında Atatürk tarafından verilmiştir. Eski adı “Kadı Çiftliği” dir. Atatürk’ün buraya gelip kahve içtiği ve bir süre dinlendiği ev, halen koruma altında bulunmaktadır. Çiftlikköy, 1995 tarihinde ilçe statüsü kazanmıştır.

Sahil yolu çevresinde birçok kafe, bar, çay bahçesi ve lokanta bulunur. Ayrıca, yine bu yol üstünde akşamları hediyelik eşya satan stantlar vardır. Özellikle hafta sonlarında, sahil yolu ve halk plajı oldukça yoğundur.

Yörede Aydınkent-Ceylankent sahilinde denize girmek mümkündür. Ceylankent beach, rüzgar olmadığında oldukça güzel bir denize sahiptir.

 

ÇİFTLİKKÖY EKONOMİSİ

 Çiftlikköy ekonomisi tarım, hayvancılık ve turizm üzerinden sağlanmaktadır.

Yalova ilinin sahil, plaj ve kamplarının bulunduğu yeridir. İlçenin sahil kesimi, düz, sulanabilir ve verimli arazidir. Sahilden uzaklaştıkça, susuz genellikle heyelana maruz kalan kısımlar yoğunlaşır. Burada da, bölgenin diğer yerlerinde olduğu gibi, kesme çiçekçilik sektörü ileri aşamadadır. Modern seralarda, irili ufaklı işletmelerde süs bitkisi yetiştiriciliği yapılır. Özellikle karanfil üretimi oldukça yüksektir.

 

ÇİFTLİKKÖY ARSA FİYATLARI

Çiftlikköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  250 TL – 15.250 TL arasında değişmektedir.

 

ÇİFTLİKKÖY TARLA FİYATLARI

Çiftlikköy tarla fiyatları (m²)  45 TL – 1.850 TL arasında değişmektedir.

 

 ÇUKURKÖYARSA FİYATLARI

Çukurköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  500 TL – 1.650 TL arasında değişmektedir. Çukurköy tarla fiyatları (m²)  45 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 

DENİZÇALİ ARSA FİYATLARI

Denizçali arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL – 1.120 TL arasında değişmektedir. Denizçali tarla fiyatları (m²)  120 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

DEREKÖY ARSA FİYATLARI

Dereköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  250 TL – 500 TL arasında değişmektedir. Dereköy tarla fiyatları (m²)  70 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 

GACİK ARSA FİYATLARI

Gacik arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  330 TL – 4.300 TL arasında değişmektedir. Gacik tarla fiyatları (m²)  150 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 

İLYASKÖY ARSA FİYATLARI

İlyasköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  550 TL – 750 TL arasında değişmektedir. İlyasköy tarla fiyatları (m²)  70 TL – 450 TL arasında değişmektedir.

 

KABAKLI ARSA FİYATLARI

Kabaklı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  450 TL – 500 TL arasında değişmektedir. Kabaklı tarla fiyatları (m²)  120 TL – 400 TL arasında değişmektedir.

 

KILIÇ ARSA FİYATLARI

Kılıç arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  330 TL – 4.400 TL arasında değişmektedir. Kılıç tarla fiyatları (m²)  120 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 

LALADERE ARSA FİYATLARI

Laladere arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  400 TL – 1.100 TL arasında değişmektedir. Laladere tarla fiyatları (m²)  150 TL – 350 TL arasında değişmektedir.

 

SULTANİYE ARSA FİYATLARI

Sultaniye arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.900 TL – 6.200 TL arasında değişmektedir. Sultaniye tarla fiyatları (m²)  430 TL – 1.850 TL arasında değişmektedir.

 

TAŞKÖPRÜTARLA FİYATLARI

Taşköprü tarla fiyatları (m²)  600 TL – 15.250 TL arasında değişmektedir.

 


 

Çiftlikköy’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Çiftlikköy’den arsa almak ya da Çiftlikköy’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Çiftlikköy arsa fiyatlarını ve Çiftlikköy tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!