yalova çınarcık arsa fiyatları

Çınarcık arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Çınarcık arsa fiyatlarını ve Çınarcık tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

YALOVA ÇINARCIK HAKKINDA

Çınarcık, Yalova ilinin bir ilçesidir.

Yalova’nın merkez dışındaki en büyük ilçesidir. Kış aylarında nüfusu yaklaşık 13.000 iken, yaz aylarında bu sayı bazen 300.000’i geçebilmektedir. Türkiye’nin en kalabalık ili olan İstanbul’a yakındır.

Doğuda Yalova,Gökçedere;Güneyde Bursa ili,Gemlik ilçesi;Batıda Armutlu ve Kuzeyde Marmara Denizi ile çevrilidir.
Çınarcık, Yalova’ya 17 km,Bursa’ya 82 km,İstanbul’a karayolu ile 172 km,uzaklıkta olup Marmara’nın Ormanıyla ve doğal güzellikleriyle şirin turistik bir ilçesidir.

İlçenin bulunduğu topraklar, Milat’tan 3-4 bin yıl önce kurulmuş yerleşim merkezlerin’dendir. Bölge sırasıyla; Frigyalılar, Kimiryalılar ve Vitrinyalılar’ın hakimiyetin’de kaldıktan sonra MÖ 74 yılında Roma Devleti’ne geçmiştir. Roma döneminden kalan bazı kalıntılara Çınarcık ilçesi ve köylerinde rastlamak mümkündür.

Çınarcık uzun yıllar süren Bizans hakimiyeti’nin ardından 1307 yılında Osman Bey tarafından Osmanlı topraklarına katılmıştır. Kurtuluş Savaşı yıllarında üç kez işgal edilmiş ve en son 19 Temmuz 1921 tarihinde düşman işgalinden tamamıyla kurtarılmıştır. Rum döneminde adı ‘temiz havası olan şehir’ anlamına gelen KİO olan ilçenin günümüzdeki adının tam olarak nereden geldiği bilinmemektedir.

Çınarcık’a yakın gezip görülecek yerler arasında; Termal, Esenköy, Erikli Yaylası bulunmaktadır.

Çınarcık ilçesinin yüzölçümü 174 km.olan ilçenin,denizden yüksekliği takriben 30 m’dir.İlçe- nin,güneyi ve batısı dağlar ve ormanlarla kaplıdır.Kocadere,Teşvikiye,Koru,Çapana, ve Ay deresi önemli akarsularını teşkil eder.İlçe merkezi ,Samanlı Dağları’nın kuzey yamacında, kıyı şeridinde yer almaktadır.Bu sebeple , yerleşim doğu-batı doğrultusunda gelişmiştir.

İlçe-nin Koru Beldesi bir koyda, Esenköy Beldesi de dar bir kıyı şeridi üzerinde kurulmuştur.Çalı-ca , Termal-Çınarcık arasındaki bir sırt üzerinde, Ortaburun Termal-Çınarcık arasındaki bir vadi içinde, Şenköy ve Kocadere de yine tepelik alanlar arasında kalan , ancak geniş düzlükler üzerinde, Teşvikiye ise Karpuzdere boyunca kurulmuştur. Koru’dan başlayıp, Esenköy’e kadar uzanan bir kıyı şeridi üzerinde yer alan ilçede, Paşa Limanı Burnu, Kocadere Burnu, Dikilitaş Burunu, Dermaz Burnu, Baba Burnu, Osman Uçuğu Koyu, Engere Koyu, Mersin Burnu, Kalem Burnu ve Çalıdere Burnu sayılabilecek doğal güzelliklerdendir.

 

ÇINARCIK EKONOMİSİ

 İlçenin ekonomik yapısı, sektörel açıdan değerlendirildiğinde, sanayi sektörü kapsamına giren hemen-hemen hiçbir faaliyet olmamakta’dır. Tarım sektörünün etkin ve yaygın olmayan orman, bağ, bahçe ziraatı, hayvancılık ve balıkçılık alt dallarından oluştuğu, hizmetler sektöründe ise, iç turizme yönelik yaygın ticari faaliyet ve organizasyonların mevcudiyeti genel bir değerlendirme olarak yapılabilecek bir tespittir.

 

ÇINARCIK ARSA FİYATLARI

Çınarcık arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  450 TL – 8.300 TL arasında değişmektedir.

 

ÇINARCIK TARLA FİYATLARI

Çınarcık tarla fiyatları (m²)  130 TL – 1.440 TL arasında değişmektedir.

 

 ÇALICA ARSA FİYATLARI

Çalıca arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.150 TL – 3.500TL arasında değişmektedir. Çalıca tarla fiyatları (m²)  400 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

ESENKÖY ARSA FİYATLARI

Esenköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  800 TL – 4.000 TL arasında değişmektedir. Esenköy tarla fiyatları (m²)  350 TL – 650 TL arasında değişmektedir.

 

KOCADERE ARSA FİYATLARI

Kocadere arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  700 TL – 2.300 TL arasında değişmektedir. Kocadere tarla fiyatları (m²)  160 TL – 650 TL arasında değişmektedir.

 

KORU ARSA FİYATLARI

Koru arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  650 TL – 8.300 TL arasında değişmektedir. Koru tarla fiyatları (m²)  460 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

ORTABURUN TARLA FİYATLARI

Ortaburun tarla fiyatları (m²)  450 TL – 750 TL arasında değişmektedir.

 

ŞENKÖY ARSA FİYATLARI

Şenköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  500 TL – 3.750 TL arasında değişmektedir. Şenköy tarla fiyatları (m²)  200 TL – 1.440 TL arasında değişmektedir.

 

TEŞVİKİYE ARSA FİYATLARI

Teşvikiye arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 8.300 TL arasında değişmektedir. Teşvikiye tarla fiyatları (m²)  700 TL – 900 TL arasında değişmektedir.

 


 

Çınarcık’ta bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Çınarcık’tan arsa almak ya da Çınarcık’tan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!