Balova Çiftliği Arsa Fiyatları

Balova Çiftliği arsa fiyatları birçok faktöre göre değişmektedir. Arsa fiyatının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın m²’si hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır.

 

Balova Çiftliği Hakkında

Balova Çiftliğindeki arsaların bulunduğu konum, Akyeniköy Çatalalan Derinkuyu Mevkii olarak geçmektedir. Arsalar yan yana konumda olup, aynı özelliklere sahiptir. TAKS; % 15 ve KAKS ;% 30 olmak üzere, 2 katlı konut imarına sahip olduğu belirlenmiştir. Arsalar boş taşlık otluk ve çalılık durumdadır. Parsel yolları açılmamış ve elektrik direkleri dikilmemiştir. Balova çiftliğinin bulunduğu bölgede yapılaşma yoktur. Bölgede alt yapı yoktur elektrik direkleri de dikilmemiştir. Bölge Aydın il merkezine 100 Km,  Didim ilçe merkezine yaklaşık 17 Km mesafededir.

 

Balova Çiftliği Ekonomisi

İlçe ekonomisi öncelikle turizme ve ikincil olarak tarıma dayalıdır. Geçmişte tarla ürünlerinden tütün birinci sırada iken tütün üretimine getirilen sınırlamalardan sonra halk tütün yetiştirmeyi bırakmıştır. Günümüzde buğday ve pamuk birinci sırada yer almaktadır. Hayvancılık tüketim ihtiyacını karşılayacak kadar olup, özellikle küçükbaş hayvan yetiştiriciliği önde gelmektedir.

 

Balova Çiftliğinde Arsalar

Bölge ismini Balova Çiftliği Kooperatiflerinden almıştır fakat bölgedeki kooperatifler fesih edilmiş ve bu alandaki arsalar 300 m² ile 600 m² arasında villa arsalarıdır. Ayrıca 590, 591, 592, 593,595, 596 adalar bazında arkeolojik kalıntılar tespit edildiği için 1. derece arkeolojik sit alanı tescil edilmiştir.

 

Balova Çiftliği Arsa Fiyatları

Balova Çiftliği arsa fiyatları (imarlı ortalama m²) 85 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 


 

Aydın Didim Akyeniköy’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Didim Akyeniköy’den arsa almak ya da Akyeniköy’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!