Didim Arsa Fiyatları

Didim arsa fiyatları birçok kritere göre değişmektedir. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Seyrantepe’de ortlama arsa fiyatlarını görebilirsiniz.

 

Aydın Hakkında

Aydın ilinde  1991 yılında ilçe olan Didim, doğuda Muğla il sınırı, batıda ve güneyde Ege Denizi, kuzeyde Bafa Gölü ve Menderes Nehri ile sınırlanmış bir yarımada şeklindedir, yüzölçümü 402 Km² civarındadır. Aydın sınırları içinde yer alan Didim, Kuşadası’ndan 70, Bodrum’dan 110 Km uzaklıkta önemli bir turizm merkezidir. Güllük Körfezi’ni çevreleyen iki yarımadadan biri (diğeri Bodrum yarımadası) üzerinde yer alan Didim, 90 kilometrelik sahil şeridinin üzerinde hemen hepsi kumsal olan onlarca koya sahiptir. Bu koylar içinde kuşkusuz en önemlisi, oteller bölgesinin hemen önünde uzanan, Ege’nin dünyaca ünlü plajlarından biri olan Altınkum’ dur.

Didim merkez ve çevresi olmak üzere 17 mahallesi vardır. Bunlar Akbük, Akköy, Akyeniköy, Altınkum, Balat, Batnaz, Çamlık, Cumhuriyet, Denizköy, Didim, Efeler, Fevzipaşa, Hisar, Mavişehir, Mersindere, Yalıköy ve Yeni’dir.

 

Didim Ekonomisi

İlçe ekonomisi öncelikle turizme ve ikincil olarak tarıma dayalıdır. Geçmişte tarla ürünlerinden tütün birinci sırada iken tütün üretimine getirilen sınırlamalardan sonra halk tütün yetiştirmeyi bırakmıştır. Günümüzde buğday ve pamuk birinci sırada yer almaktadır. Hayvancılık tüketim ihtiyacını karşılayacak kadar olup, özellikle küçükbaş hayvan yetiştiriciliği önde gelmektedir.

 

Didim Mahalleleri ve Arsa Fiyatları

Didim Arsa Fiyatları

Aydın Didim

 

Akbük Arsa Fiyatları

Akbük, Didim ilçe merkezine 23 Km, Aydın il merkezine 106 Km uzaklıktadır. 11 Km’lik bir sahil şeridine sahiptir. Ekonomisi balıkçılık ve turizme dayalıdır. 1 adet mavi bayraklı plajı vardır. Didim’e göre daha tepelik ve yüksek olduğu gibi, orman alanı ve yeşilliği daha fazladır.

 Akbük’te imarlı arsa m²  fiyatları 900 TL – 20.300 TL arasında değişmektedir. Akbük’te tarla m²  fiyatları ise 100 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

Akköy Arsa Fiyatları 

Akköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  450 TL – 2.500 TL arasında değişmektedir. Akköy tarla fiyatları (m²)  40 TL – 350 TL arasında değişmektedir.

 

Akyeniköy Arsa Fiyatları

Didim ilçe merkezine 20 Km, Aydın il merkezine 100 Km uzaklıktadır. Akyeniköy’de imarlı arsa m²  fiyatları 700 TL – 6.000 TL arasında değişmektedir. Akyeniköy’de tarla m² fiyatları ise 50 TL – 700 TL arasında değişmektedir.

 

Altınkum Arsa Fiyatları 

Altınkum, Ege kıyılarımızda bulunan bir tatil yeridir. İdari yapı olarak Didim ilçesine bağlıdır. 3 ana plaja sahiptir.

Altınkum karadan denize esen rüzgârın denizden karaya doğru esen rüzgardan çoğu zaman daha kuvvetli olması nedeniyle kendisini temizleme özelliğine sahip bir plajdır. Altınkum’da  arsa m²  fiyatları 400 TL – 7.000 TL arasında değişmektedir.

 

Balat Arsa Fiyatları

Balat arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  400 TL – 600 TL arasında değişmektedir. Balat tarla fiyatları (m²)  30 TL – 125 TL arasında değişmektedir.

 

Cumhuriyet Arsa Fiyatları

Didim ilçe merkezine uzaklığı 3 km, Aydın il merkezine 98 Km’dir. Sanayi sitelerinin olduğu bölgedir.

Cumhuriyet imarlı arsa m² fiyatları 7.800 TL – 16.100 TL arasında değişmektedir.

 

Denizköy Arsa Fiyatları

Denizköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

Denizköy tarla fiyatları (m²)  50 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

Efeler Arsa Fiyatları

Didim ilçe merkezine uzaklığı 3 km, Aydın il merkezine 97 Km’dir. Efeler’de imarlı arsa m² fiyatları 640 TL – 10.700 TL arasında değişmektedir.

Efeler tarla fiyatları (m²)  100 TL – 1.700 TL arasında değişmektedir.

 

Fevzipaşa Arsa Fiyatları

Fevzipaşa arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  250 TL – 3.000 TL arasında değişmektedir.

Fevzipaşa tarla fiyatları (m²)  50 TL – 200 TL arasında değişmektedir

 

Hisar Arsa Fiyatları

Hisar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  4.000 TL – 18.900 TL arasında değişmektedir.

Hisar tarla fiyatları (m²)  110 TL – 3.500 TL arasında değişmektedir

 

Yalıköy Arsa Fiyatları

Yalıköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.500 TL – 4.300 TL arasında değişmektedir.

Yalıköy tarla fiyatları (m²)  250 TL – 1.200 TL arasında değişmektedir

 


 

Aydın Didim’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Didim’den arsa almak ya da Didim’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır. 

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!